3D kompiuterinė tomografija leidžia tinkamai įžvelgti dantų problemas

Tam, kad būtų surasta dantų problema, tikriausiai reikia ne vieno prietaiso, kad visa tai būtų galima pamatyti. Aišku, kartais gali pakakti tik apsilankymo pas odontologą, jeigu atsiradusi paviršutinė skylė dantyje ar kita panaši problema. Tuomet užtenka tik gydytojo akies, kad problema būtų išspręsta. Tačiau jos visos tikrai nėra išsprendžiamos taip lengvai, kartais prireikia tam tikrų prietaisų, kad būtų galima jas pamatyti. Vienas iš tokių pagalbininkų gali būti 3D kompiuterinė tomografija, tad apie ją norėtume papasakoti šiek tiek daugiau.

3D kompiuterinės tomografijos pliusai

Ši procedūra turi tikrai ne vieną pliusą:

  • Ji yra neskausminga, todėl net ir tie, kas bijo skausmo, kuo puikiausiai ir nebijodami gali eiti į ją.
  • Visos procedūros laikas yra ganėtinai trumpas, todėl galite planuotis ją beveik visada, nes sugaišti pusę dienos tikrai nereikės.
  • Ją atliekant galima pamatyti ne tik dantų problemas, tačiau ir žandikaulio ar kitų vietų, kurios yra burnos erdvėje.
  • Nors tokia procedūra atliekama tam tikrais spinduliais, tačiau jie neturi jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui.
  • 3D vaizdas leidžia dar labiau įsigilinti į problemą ir ją matyti iš visų galimų kampų, kas leidžia ją labiau matyti ir žinoti, kaip ji yra pažengusi, kokių priemonių reikia imtis.

Kada galima kreiptis dėl 3D kompiuterinės tomografijos?

Dažniausiai, kuomet lankotės pas odontologus, jie ir paskiria šią procedūrą. Tikrai nereikėtų nuolat jos darytis. Kai yra susiduriama su tam tikromis burnos ar dantų ligomis, paprastai pirmiausia užsirašome į konsultaciją, kad gydytojas galėtų apžiūrėti ir duoti pirminę informaciją, kas tai galėtų būti. Jeigu nieko įžvelgti plika akimi neįmanoma, tuomet jis ir gali paskirti tokią 3D kompiuterinę tomografiją, pagal kurią yra kur kas didesnė tikimybė pamatyti ir sužinoti, kur yra problema ir tada imtis veiksmų, kaip ją gydyti. Todėl jeigu pajutote tam tikrą diskomfortą arba kitus nemalonius jausmus burnos ar dantų srityje, nieko nereikėtų laukti ir patartina kreiptis į specialistus, kad jie galėtų išsiaiškinti problemą.

Kokiame amžiuje galima daryti 3D kompiuterinę tomografiją?

Tikrai nėra nustatyta amžiaus, kada ji turėtų būti atliekama. Su dantų problemomis gali susidurti įvairaus amžiaus žmonės, todėl ir tokia procedūra gali būti atliekama bet kam, neatsižvelgiant į tam tikrą amžių. Aišku, nutinka ir tokių situacijų, kai tokia procedūra negali būti atliekama dėl tam tikrų sveikatos problemų ar nėštumo metu. Tačiau tai yra visai kitos situacijos, kurios su amžiumi nėra susijusios.

Related Posts