Vandens pramogos: sportas ir puiki pramoga viename

irklentes

Vandens pramogos Lietuvoje

Pastaraisiais metais, Lietuvoje turime kaip niekad karštas vasaras, ilgus užsitęsiančius karščius. Tad to pasekoje sparčiai išpopuliarėjo įvairios vandens pramogos bei sporto rūšys. Pačios populiariausios – jėgos aitvarai, irklentės, baidarės bei vandens dviračiai. Taip pat turime įvairių wake-park’ų kuriuose galite atlikti įvairius triukus, bei vandens motociklus.

irklentes
Taip atrodo viena iš vandens pramogų, plaukimas irklente

Pačios šiuo metu labiausiai paplitusios vandens pramogos, jų aprašymai:

  • Irklentės. Irklentės paprastai būna dviejų tipų – pripučiamos ir nepripučiamos. Kiekviena turi savo privalumų ir trūkumų. Pripučiamas irklentes galite lengvai transportuoti iš vietos į vietą, pripūsti ir jas greitai išleisti, namie jos paprastai neužima daug vietos. O tai labai patogu, jeigu gyvenate nedideliame bute, kuriame nėra itin daug vietos. Nepripučiamos irklentės pagamintos iš specialios medžiagos, jomis yra maloniau plaukioti, yra saugesnės, tačiau galite turėti problemų su transportavimu. Irklenčių ilgis yra apie 240 cm, o jos paprastai vežiojamos ant automobilio stogo. Plaukimas gali vykti atsistojus, atsigulus ar netgi atsiklaupus, kaip Jums patogiau, komplektacijoje dažnai būna ir irklas kuriuo turite irtis. Itin svarbu išlaikyti balansą ir neapvirsti, o tai daro irklenčių sportą tik įdomesniu.
  • Jėgos aitvarai. Dar kitaip yra vadinami kaitais. Iš pažiūros paprastas, tačiau iš tikro labai sudėtingas sportas. Šiame sporte, reikalinga užbaigti netgi 6 valandų kursus, reikalingas specialus inventorius, hidrokostiumai, liemenės ir be abėjones daug fizinės jėgos. Nepatariama pradedantiesiems kaituoti atskirai pavieniui, geriausia susiburti grupelėse, kuriose jau yra patyrusių kaituotojų.
  • Baidarės jau tapo žinomos visiems, tai yra populiarus pasirinkimas tarp įmonių, kurios savo darbuotojams  daro išvykas, o tai labai padeda komandos formavimui. Dar kitaip vadinamu team-building’u. Galima pasirinkti sraunias ir mažiau sraunias upes, ir tiesiog ramiai pasileisti baidare. Pasakiškas jausmas susilieti su gamta. Su baidarėmis galite įveikti vis didesnes distancijas, taip lavinti savo raumenis ir ištvermę. Prie to paties „prijungus” sveiką mitybą, galite atsikratyti keletos nepageidaujamų kilogramų.
  • Vandens dviračiai. Juos rasite praktiškai kiekviename turistiniame objekte  kur yra didesnė užtvanka, upė ar ežeras. Tai puikus kardio pratimai.

Aprašėme populiariausias vandens pramogas, kuriose naudojama fizinė jėga, yra begalės kitų pramogų, kaip vandens motociklai, tačiau apie juos parašysime vėliau.

Straipsnį patalpino Sesupe kolektyvas

Related Posts