Paprasti fiziniai pratimai be įrangos

Nenuostabu, jog įrodyta, jog fizinis aktyvumas yra naudingas jūsų sveikatai ir gerovei, tačiau gali būti baugu nežinoti nuo ko pradėti. Daugelį žmonių nuo fizinio aktyvumo atbaido tai, kad jie mano, jog tam reikia brangios įrangos arba sporto klubo abonemento. Laimei, yra daugybė pratimų, kuriuos galite atlikti patogiai įsitaisę namuose ir kuriems nereikia jokios specialios įrangos – tereikia šiek tiek ryžto ir valios. O mes iš savo pusės aptarsime mums labiausiai pasiteisinusius pratimus, kuriuos rekomendavo formagym.lt komanda, tariame ačiū Jiems.

Nenuvertinkite šių pratimų, jie paprasti ir naudingi

  • Ėjimas yra pratimas, kurį gali atlikti beveik kiekvienas, nepriklausomai nuo jo fizinio pasirengimo lygio. Vaikščiojimas ne tik padeda padidinti širdies susitraukimų dažnį, bet ir mažina stresą bei nerimą. Geriausia dalis? Tam nereikia jokios specialios įrangos! Viskas, ko jums reikia, tai gerų batų ir patogių drabužių, kad galėtumėte pradėti. Vaikščiojimą galite įtraukti į savo kasdienę rutiną – pasivaikščioti per pietų pertrauką arba pasivaikščioti po vakarienės su šeima.
  • Atsispaudimai ir pritūpimai – dar du pratimai, kuriems nereikia jokios specialios įrangos. Atsispaudimai puikiai tinka rankų jėgai stiprinti, o pritūpimai lavina visos apatinės kūno dalies raumenis. Abu pratimus galima atlikti bet kur ir vos per kelias minutes per dieną. Iš pradžių pradėkite nuo kelių pakartojimų, o paskui palaipsniui didinkite jų skaičių, kai tapsite stipresni ir labiau pasitikėsite savo jėgomis
  • Atsilenkimai dar vienas veiksmingų pratimų, kuriuos galima atlikti be jokios įrangos. Tai vienas geriausių judesių, stiprinančių pagrindinius ir nugaros raumenis bei gerinančių laikyseną. Norėdami atlikti šį pratimą, atsigulkite ant nugaros sulenktomis kojomis, o pėdas lygiai padėkite ant grindų. Pakelkite viršutinę kūno dalį aukštyn tiek, kiek jums patogu, palaikykite kelias sekundes ir lėtai nuleiskite kūną atgal žemyn

Fizinis aktyvumas svarbus dėl daugelio priežasčių – nuo lėtinių ligų, tokių kaip diabetas ir širdies ligos, rizikos mažinimo iki streso lygio valdymo ir bendros psichinės sveikatos gerinimo. Be to, fiziniai pratimai išskiria endorfinus, kurie padeda mums geriau jaustis, tad kodėl gi nepabandžius?

Paprasti pratimai – nereiškia jog jie neveiksmingi

Įtraukti paprastą fizinę veiklą į kasdienę rutiną nebūtinai turi būti sunku ar sudėtinga – tereikia šiek tiek atsidavimo, susikaupimo ir ryžto! Jei jaučiatės pasiruošę, pabandykite į kasdienį gyvenimą įtraukti vaikščiojimą arba tarp užduočių atlikimo darykite atsispaudimus ar pritūpimus. Ne tik pajusite fizinę mankštos naudą, bet ir jausitės geriau psichologiškai! Tad ko dar laukiate? Judėkite jau šiandien.

Related Posts