Ar tikrai ikimokyklinis ugdymas nėra toks svarbus vaikams?

Kai kuriems tėvams yra sudaryta klaidinga nuomonė, kad kol vaikai yra maži, juos per daug mokyti nereikia, nes vis tiek, jie daug ko nesupranta, tad mokymas gali nueiti veltui. Tačiau pradėti mokytis niekada nėra per anksti ir kuo vaikas įgaus tam tikrus įgūdžius, tuo ateityje jam bus lengviau. Tad šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie ikimokyklinį ugdymą, kodėl jis iš tikrųjų yra svarbus ir kad būtų sugriauti patys įvairiausi mitai, kad vaikus tinkamo elgesio ir puoselėti vertybes reikia tik vyresnius.

Mokymasis nuo pat mažens yra nepaprastai svarbu

Kuo anksčiau viską pradėsime mokytis, tuo ateityje bus lengviau, tuo greičiau tapsime savarankiškesni ir panašiai. O kai kalbame apie mokymąsi, neturima omenyje, kad viskas turi būti mokomasi iš vadovėlių. Pradedant lankyti privatų darželį, kuomet vaikai yra labai maži, reikia mokytis kasdienių darbų, tokių kaip plauti rankas, tinkamai valgyti, apsiauti batus ir panašiai. Juk žmogus negimsta viską mokėdamas, jis per savo gyvenimą turi išmokti nepaprastai daug. Tad mokymasis elementarių dalykų yra nepaprastai svarbus, nes taip vaikas įgauna savarankiškumo ir kitų reikiamų žinių. Tad tinkamai parinktas ikimokyklinis ugdymas yra nepaprastai svarbus.

Padarytos klaidos gali atsiliepti ateityje

Jeigu bus padarytos klaidos ir į patį pirmąjį mokymąsi bus numota ranka ir galvota, kad jo tikrai nereikia, nes vaikas visko suspės dar išmokti, galima padaryti didelę klaidą. Visų pirma neturint tam tikrų įgūdžių arba nežinojimo kaip elgtis tam tikrose situacijose pačiam vaikui ateityje gali sudaryti labai daug nepatogumų ar nemalonių situacijų, kai kiti bendraamžiai žinos kaip elgtis, o jis ne. Tad, kad vaikui visada būtų jauku prie kitų, verta nuo pat mažų dienų parinkti tokį privatų darželį, kuris padėtų išmokti visko, ko tik galima, nes įgautos žinios, tam tikras išmanymas niekada nesutrukdys.

Mokyti turi ne tik privatus darželis, bet ir patys tėvai

Dar viena klaida, kuri gali pasitaikyti pakankamai dažnai yra ta, kad tėvai mano, jog vien privatus darželis vaikui turi suteikti tinkamas žinias, o tėvai namuose gali nieko nedaryti. Taip vaikas pasimeta ir mano, kad tinkamai elgtis reikia tik pačiame darželyje, o išėjus už jo ribų galima elgtis kaip tik norima. Tad vaikui nereikia pamiršti aiškinti, kad ir darželyje ir bet kur kitur, jo elgesys turi būti tinkamas.

Related Posts