Nors naujausi tyrimai parodė, kad per pastaruosius kelis dešimtmečius vyrų vidutinis spermatozoidų skaičius ir testosterono lygis mažėjo, stačios varpos ilgis stebėtinai keitėsi priešinga kryptimi, rodo naujas pasaulinis tyrimas.
Vyrų reprodukcinės medicinos ir chirurgijos direktoriaus bei Kalifornijos Stanfordo universiteto medicinos mokyklos urologijos profesoriaus Michaelo L. Eisenbergo vadovaujama komanda išanalizavo varpos matavimus iš 75 tyrimų, atliktų 1942–2021 m., kuriuose užfiksuoti šie anatominiai duomenys daugiau nei 55 000 vyrų nuo 18 iki 86 metų.
Atsižvelgiant į tyrimus, kuriuose nustatytas mažėjantis spermatozoidų skaičius ir testosterono lygis, „Tikėjomės, kad stebėdami varpos ilgį pamatysime panašią mažėjimo tendenciją“, – sako daktaras Eisenbergas, kuris taip pat yra vyrų seksualinės funkcijos specialistas. bet mes nustatėme visiškai priešingą.
Tyrėjai peržiūrėjo 20 tyrimų, kuriuose dalyvavo 18 000 vyrų
Rezultatai, paskelbti vasario 14 d. World Journal of Men’s Health, parodė, kad nuo 1992 m. (kai buvo užfiksuoti pirmieji erekcijos ilgiai) iki 2021 m. vidutinis erekcijos ilgis padidėjo 24 procentais. nuo 4,8 colio iki vidutiniškai 6 colių. Skaičiavimai buvo atlikti iš 20 tyrimų, kuriuose buvo užfiksuoti tie rodikliai daugiau nei 18 000 vyrų per tą laikotarpį.
Sujungti duomenys taip pat apėmė suglebusio ir ištempto ilgio matavimus (būdas įvertinti erekcijos varpos ilgį). Visas įtrauktas priemones atliko tyrėjai ir nė viena nebuvo pranešta savarankiškai. Tyrimo grupė pastebėjo, kad erekcijos ilgis laikui bėgant žymiai padidėjo keliuose pasaulio regionuose ir visose amžiaus grupėse, o kitų varpos dydžio matavimų tendencijų nenustatyta.
Eisenbergas teigė, kad tempimo ilgai nesilaiko tos pačios tendencijos kaip stačios ilgio, nes buvo skirtumų, kaip buvo atliekami matavimai, įskaitant tai, kaip sunkiai gydytojas traukė matuodamas. Tačiau erekcijos varpos matavimo metodai pasirodė gana nuoseklūs.
Aplinkos veiksniai gali turėti įtakos varpos ilgiui
„Mūsų reprodukcinė sistema yra viena iš svarbiausių žmogaus biologijos dalių. Jei matome tokį greitą pokyčių greitį, tai reiškia, kad mūsų kūne vyksta kažkas galingo“, – sako Eisenbergas. „Turėtume pabandyti patvirtinti šias išvadas ir, jei pasitvirtinsime, turime nustatyti šių pokyčių priežastį.
Jis teigė, kad gali būti susiję keli aplinkos veiksniai, pvz., hormonų veiklą ardančių cheminių medžiagų poveikis mūsų aplinkoje (pavyzdžiui, pesticidai). Kai kurie tyrimai parodė, kad cheminis poveikis gali būti susijęs su berniukų ir mergaičių brendimu anksčiau, o tai gali turėti įtakos lytinių organų vystymuisi, teigia Eisenbergas.
Jis pridūrė, kad tyrimai atskleidė ryšį tarp ankstyvo brendimo laiko ir didelio nutukimo bei sėslaus elgesio, todėl tai taip pat gali būti šios tendencijos veiksnys.
Ar interneto atsiradimas galėjo atlikti tam tikrą vaidmenį?
Larry Lipshultz, MD, Scott Urologijos departamento Vyrų reprodukcinės medicinos ir chirurgijos skyriaus viršininkas Baylor College of Medicine Teksase, kuris nedalyvavo tyrime, nustatė, kad rezultatai stebina, nes atrodo, kad dauguma aplinkos ir gyvenimo būdo veiksnių slopina. reprodukcinė sveikata.
Tačiau jis pasiūlė, kad interneto atsiradimas, prasidėjęs devintojo dešimtmečio viduryje, galėjo turėti įtakos.
„Galbūt galite kaltinti internetinę pornografiją, bet tai tik teorija“, – sako dr. Lipshultzas. „Kuo daugiau kas nors turi erekciją, gali būti didesnė geresnė erekcija. Audinys labiau ištemptų, taigi ilgėtų. Taip pat reikia nepamiršti sekso prekes kurios tapo vos dažniau naudojamos atsiradus internetui kas irgi galėjo turėti įtakos.
Didesnis nebūtinai geresnis
Nors kai kurie penio ilgio padidėjimą gali laikyti gera žinia, Raevti Bole, MD, Klivlando klinikos urologas, kurio specializacija yra vyrų seksualinė medicina ir erekcijos disfunkcija, pabrėžia, kad žmonės gali skirti per daug dėmesio penio dydžiui.
„Apskritai manau, kad rezultatai yra geri, nes jie nerodo [varpos] pablogėjimo, bet dienos pabaigoje varpos ilgis yra labai subjektyvus, ir manau, kad sutelkiant dėmesį į tai gali būti neigiamų dalykų.” sako daktaras Bole, kuris nebuvo vienas iš tyrimo tyrėjų. „Populiariojoje kultūroje ir socialinėje žiniasklaidoje didelis dėmesys skiriamas dydžiui, todėl manau, kad gydytojams svarbu pabrėžti, kad didesnis nebūtinai yra geresnis. Mano mintis yra ta, kad dydis nebūtinai yra susijęs su seksualiniu pasitenkinimu. Pacientai gali jaustis blogai dėl varpos dydžio, ir tai yra problema.