Tinkamai prižiūrimos pjūklų grandinės gali tarnauti ilgiau

Akivaizdu, kad norint, jog daiktas tarnautų kur kas ilgiau reikia jį prižiūrėti tinkamai. Kuo daugiau turėsite žinių, tuo bus lengviau ir paprasčiau prižiūrėti. Kadangi artėja pavasaris ir darbų kieme nusimato pakankamai daug, tad kad jie būtų atlikti tinkamai ir greičiau, reikalingi tam tikri įrankiai ir prietaisai. Tikrai daugelis turi pjūklus, kurio pagalba galima supjaustyti malkas, apgenėti medžius ar krūmus, tad toks įrankis yra nepamainomas. Kaip bebūtų, tačiau jam reikalinga priežiūra ir ypač toms dalims, kurios turi didžiausią krūvį. Viena iš jų yra pjūklų grandinės. Kad jos būtų ilgiau tinkamos naudojimui, reikia žinoti tam tikrus dalykus, apie kuriuos ir norime papasakoti šiame straipsnyje.

Degalai ir alyva yra labai svarbu

Kai kam gali atrodyti, kad nuo tam tikrų dalių ar pilamų skysčių pjūklo darbas nekinta. Tačiau viskas šiame įrenginyje yra sukurta taip, kad palaikant balansą, viskas veiks kur kas geriau, nei kad persistengiant. Tad vienas iš dalykų, kurio reikia laikytis tai tinkamas santykis tar degalų ir alyvos, nes būtent nuo to gali priklausyti kaip dirbs grandinė ir kiek ilgai ji bus kokybiška. Tad jeigu norite apsidrausti, geriau sugaišti kelias minutes ir patikrinti šių dviejų komponentų santykį, nei kad jį sugadinti, o tai atneš kur kas daugiau bėdos.

Pjūklo grandinės įtempimas

Pjūklų grandinės kokybė ir ilgaamžiškumas gali priklausyti nuo jos įtempimo. Būtų idealiausia jeigu surastumėte tokią padėti, kuri būti ne per daug laisva, tačiau ir ne per daug įtempta. Kuo ji bus tinkamiau nustatyta, tuo galėsite būti tikri, kad tarnaus žymiai ilgiau. Yra tam tikri metodai, kurių dėka galite pasitikrinti, ar grandinė įtempta tinkamai ir darbas bus atliekamas tinkamai.

Pjūklo grandinės aštrumas

Kadangi būtent grandine yra pjaunama mediena, todėl natūralu, kad ji per tam tikrą laiką atbunka. Jeigu ji niekada nebus galandama, tai kokybiško ir ilgaamžio darbo nereikėtų tikėtis, nes su ja dirbti bus kur kas sudėtingiau. Tad jeigu matote, kad medieną pjauti yra kur kas sunkiau, nei kad buvo anksčiau, verta patikrinti, galbūt jau pats metas pagaląsti pjūklo grandinę. Tad taip sutaupysite lėšas, nes jos keisti nereikės, o darbas eisis kaip su nauja.

Kiti patarimai

Aišku, naudojant tokį prietaisą, pjūklų grandinės neturi būti vien tik pagrindinis įrankis, kuris turi būti prižiūrimas. Kitos dalys taip pat turi sulaukti dėmesio, nes tik tokiu atveju galėsite turėti kokybišką prietaisą ir darbą atlikti tinkamai be didelių nusiskundimų. Tačiau jeigu atsitinka tokia situacija, kad tam tikrą dalį vis dėl to reikia pakeisti, stenkitės namuose turėti atsarginę, kad nereikėtų gaišti ir vykti į parduotuvę.

 

 

Related Posts