Tendencijos ir pokyčiai įdarbinimo agentūrų kasdieninėje veikloje

Visas pasaulis nuolatos keičiasi bei tobulėja, todėl akivaizdu, jog įdarbinimo agentūros taip pat nėra išimtis ir nuolatos keičiasi bei adaptuojasi, pritaikydamos naujausias technologijas bei metodikas tik tam, kad atitiktų sparčiai besikeičiančią darbo rinką. Šiuolaikinės technologijos, nuotolinis arba pusiau hibridinis darbas ir specializacija atrankų agentūrose tampa svarbiais veiksniais siekiant pasiūlyti kokybiškas įdarbinimo paslaugas. Visi šie pokyčiai formuoja naują požiūrį į tai, kaip pastarosios įmonės atlieka tarpininkavimo vaidmenį darbo rinkoje. Mantvydas Matthew Naurusevičius dabar pasidalins tuo, į ką žiūrima vis rimčiau ir kas prieš kokius trisdešimt metų būtų atrodę visiškai nerealu.

Pasak jo, vienas iš esminių pasikeitimų yra technologijų naudojimas darbo paieškoms supaprastinti. Dirbtinis intelektas, analitika ir virtualios bendravimo platformos įtraukiamos į paieškos bei atrankos procesus, kurios padeda veiksmingai identifikuoti ir atrasti pačius geriausius kandidatus darbo vietoms. Tęsiant apie naujausias priemones, tai agentūros naudoja nuotolinius interviu, simuliacijas ir kitas virtualias priemones, leidžiančias stebėti kandidatus ir apskritai, sekti visą darbo rinką ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kiekvienas iš mūsų kiekvieną dieną naudoja vis naujas technologijas, kurios padeda įprastame gyvenime. Tai savaime suprantama, jog atrankų agentūros nėra kažkokia išimtis.

Kitas nuolatos vis didesnę svarbą įgaunantis veiksnys yra nuotolinio darbo ir apskritai, įmonių lankstumo, galimybės. Ne paslaptis, jog atrankų įmonės skatina vis didesnį lankstumą, kurį gali pasiūlyti ne tik darbdaviai, bet ir patys darbuotojai. Paskutinius keletą metų išpopuliarėjusios nuotolinio ar hibridinio darbo galimybės nepraranda savo patrauklumo. Panašiai yra ir su laisvai samdomais specialistais, kurie vis rečiau renkasi sėdėti ofise, o nori atlikti užduotis ten, kur jiems yra patogiausia.

Kitas svarbus aspektas, kurį pabrėžia Mantvydas Matthew Naurusevičius yra tai, kad įdarbinimo agentūros vis labiau linkusios į specializaciją vienoje ar kitoje sferoje tam, jog būtų geriausiai patenkinti būtent tos srities poreikiai. Galbūt tai labiau galioja didelėse rinkose, kuriose darbuotojų reikia vis daugiau, tačiau pastaruoju metu šias tendencijas galima įžvelgti ir Lietuvoje.

Kitas svarbus aspektas, kuris paskutinius dvidešimt metų tarsi buvo aktualesnis tik vakarų valstybėse yra žmonių priežiūra. Nereikėtų praleisti ir šios srities, nes ji vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Mes turime lygiai tą pačią problemą, kaip ir vakarai – mūsų visuomenė sensta, todėl skelbimų portaluose galima rasti nemažai skelbimų būtent tokiam darbui. Su senstančia visuomene, kartu didėja ir paklausa individualios priežiūros paslaugoms, todėl kai kurios agentūros jau dabar skiria daugybę dėmesio šiai sričiai. Žinoma, kad šiuo metu tai nėra tokia opi problema, tačiau, kaip sako Mantvydas Matthew Naurusevičius: „nereikėtų į tai visiškai nekreipti dėmesio“.

Visos šios tendencijos, ypač paskutinioji, rodo jog įdarbinimo agentūros turi nuolatos tobulėti bei stebėti aplinkos pokyčius, siekdamos dar efektyviau prisitaikyti prie naujų darbo rinkos poreikių. Naujų technologijų naudojimas, lankstumas, specializacija ir akcentuotas dėmesys specifinėms darbo sritims ypač padeda agentūroms geriau atitikti tiek darbuotojų, tiek darbdavių lūkesčius bei augančius poreikius. Didžiulis dėmesys leidžia agentūroms išlikti konkurencingomis ir sėkmingai tarpininkauti šioje dinamiškoje darbo rinkoje, atsižvelgiant į besikeičiančius poreikius ir vis didėjančią technologijų svarbą.

WFDM ltd atrankų įmonės įkūrėjas Mantvydas Matthew Naurusevičius teigia, kad nepaisant aiškių gairių kaip reikėtų vykdyti darbuotojų atranką, reikia įvertinti įvairius veiksnius, kurie gali daryti įtaką visiems šiems procesams. Daugiau informacijos apie visa tai galite rasti paspaudę šią nuorodą

Related Posts