Respiratoriai internetu – puikus būdas sutaupyti

Respiratoriai internetu – sutaupykite ir apsipirkite saugiai

Respiratoriai kaip ir vienkartinės medicininės veido kaukės įgavo itin didelį susidomėjimą pandemijos metu, kuomet vyrauja COVID-19 virusas. Jie turi geresnę apsaugą, nei kaukės, o taip pat respiratoriai naudojami tiek medicinos pramonėje, arba statybų sektoriuje, kuomet yra daug dulkių, ar kitų nešvarumų ore. Pasikalbėsime kokie yra respiratorių tipai, ką reiškia skirtingi žymėjimai, kaip teisingai juos nešioti. Užsakomi respiratoriai internetu didesniais kiekiais padeda sutaupyti pinigų. Arba tiesiog galite už tą pačią kainą, nei perkate parduotuvėje įsigyti didesnio saugumo priemonę. Bet kuriuo atveju, Jums tai tik  į naudą.

respiratoriai
Apsauginės priemonės Kaukes24.lt portale geriausia kaina

Respiratoriai kaip ir vienkartinės medicininės kaukės skirstomos į 3 lygius: FFP1, FFP2, FFP3. Raidės FFP nurodomo, jog tai yra orą filtruojanti veido apsaugos priemonė, o skaičius apsaugos lygis. Kuo jis aukštesnis, tuo didesnę apsaugą Jus gaunate.

  • FFP1  apsauginės veido kaukės yra skirtos, kuomet yra nedidelis dulkių kiekis ore,  filtruoja apie 80% kietųjų dalelių. Jos dažniausiai naudojamos statybų sektoriuje, kuomet daromas kosmetinis buto remontas, klijuojamos plytelės, ar kiti griovimo darbai.
  • FFP2 apsauginės veido kaukės yra skirtos, kuomet yra vidutinis dulkių kiekis ore, kaukės efektyvumas apie 94%.  Jos yra efektyvesnės, nei FFP1, naudojamos kuomet yra daug dulkių ar kitų nešvarumų. Užtikrina didesnę apsaugą nei FFP1, tad jos yra populiarus pasirinkimas apsisaugoti nuo COVID-19 viruso.
  • FFP3 apsauginės veido kaukės skirtos maksimaliai apsaugai. Prafiltruojama apie 98% kietųjų dalelių, naudojamos itin užterštose vietose, kur yra kenksmingų medžiagų – kaip asbestas ar kiti teršalai. Taip pat šios priemonės yra naudojamos dirbant su pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Tai yra vienas iš saugiausių variantų rinkoje.

Ką reiktų žinoti besirenkant respiratorius:

Turite žinoti savo poreikį. Naudojama veido apsaugos priemonė turėtų būti patogi bei svarbiausia gerai priglundanti prie veido. O galbūt Jus nešiojate akinius, ir nuo tam tikrų respiratorių rasoja akiniai? Tuomet Jums reikalingas FFP3 respiratorius, kadangi jis turi iškvėpimo vožtuvą.  Taip pat turite žinoti ar Jums reikalinga vienkartinė apsaugos priemonė, kurią galėsite dažnai keisti, o gal daugkartinė, kuri tarnaus ilgesnį laiką, tačiau reikalinga atitinkama priežiūra? Profesionalūs daugkartiniai respiratoriai yra naudojami 8 valandas, o vienkartiniai iki 1 valandos.

Kaip tinkamai naudoti respiratorius priemonę:

  1. Užsidedant respiratoriaus apsaugos priemone jokiu būdų nelieskite filtro vidaus, o liesti tik apsauginę gumą.
  2. Atsargiai užsidėkite kaukę kuo mažiau ją liesdami, o guma apjuoskite galvą.
  3. Įsitikinkite, jog apsauginė kaukė yra tvirtai prigludusi prie veido, dengia burną ir nosį. Neturėtų likti jokių tarpų.
  4. Kuomet jau žinote, jog apsauginė priemonę užsidėjote tinkamai, patikrinkite ar galite per ją laisvai kvėpuoti, ar ji Jums patogi, nejaučiate diskomforto.  Atminkite, reguliuojant negalite rankomis liesti respiratoriaus. Jeigu sunku kvėpuoti pareguliuoti vožtuvėlį, ar nosies spaustuką.

Šiomis dienomis ypatingai svarbios apsauginės medicininės priemonės

Nepamirškite, jog apsauginės priemonės turi veikti kompleksiškai. Taip pat turite plauti rankas su muilu, bei naudoti dezinfekcijos priemones. Vengti didesnių susibūrimų, o tokiose vietose kaip prekybos tinklai nepamiršti apsauginių vienkartinių pirštinių, arba rankų dezinfekanto. Esant dideliems žmonių srautams, pastebėjome, jog prekybos tinklų darbuotojai nevisada spėja papildyti dezinfekcinio skysčių bakelius prie įėjimo.

Svarbus dalykas, tik veikiant visiems kartu, vadovautis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais galime įveikti pandemiją ir vėl grįžti prie normalaus gyvenimo tempo.

Patirtis rodo, jog žmonės Lietuvoje tampa vis sąmoningesni, ir supranta šio viruso svarbą. Svarbiausia laikytis išvien visiems kartu.

Straipsnis parengtas informaciniais tikslais, Sesupe.lt kolektyvo.

Related Posts