Rekuperatoriai: ką reikia žinoti prieš perkant

Norite, kad namuose būtų ne tik šilta, bet ir tinkamas oras, o išlaidos už šildymą nebūtų didelės? Užtikrinti puikias sąlygas namuose gali rekuperatoriai. Jų funkcija yra vėdinti patalpas specialiu būdų paimant iš jos orą, tuomet jis keliauja per rekuperatoriuje įtaisytą šilumokaitį, kurio dėka jis yra pašildomas. Tokiu būdu iš lauko paimtas oras sušyla ir į namų aplinką grąžinamas šiltas, taip neeikvojant šilumos susikaupusios namuose ir dėl to galima nemažai sutaupyti.

Rekuperatorių tipai

Šiuos įrenginius galima suskirstyti į tris tipus:

  1. Atskirų srautų rekuperatoriai. Šiuos įrenginius, palyginti, gan nesunkiai galima sumontuoti, nes oro padavimo ir ištraukimo dalys gali būti montuojamos toliau viena nuo kitos, kas neretai palengvina darbus. Jų veikimas galimas iki -30 laipsnio temperatūros, todėl jie rekomenduojami ten, kur vyrauja šaltesnis klimatas. Esant tokiam įrenginiui namuose, papildomo šildymo nereikės. Jis ne tik sušildys, bet ir pašalins nemalonius kvapus ir drėgmę namuose.
  2. Rotaciniai rekuperatoriai. Turint šį įrenginį taip pat nereikės rūpintis papildomu šildymu. Jo privalumas ir tas, kad grąžindamas šiltą orą į namus, jis sugrąžina ir dalį drėgmės. Jo minusas toks, kad grąžindamas orą, jis gali šiek tiek kartu sugrąžinti dulkių, kurios tvyro lauke, todėl jį geriau montuoti ten, kur oras nėra užterštas.
  3. Plokšteliniai rekuperatoriai. Tai pats paprasčiausias šio prietaiso tipas. Turint jį, tikėtina, kad reikės papildomo šildymo. Jis rekomenduojamas šiltesniam klimatui, nes jame esanti plokštė prie minusinės temperatūros gali užšalti. Jis iš visų rekuperatorių labiausiai sausina orą, tad papildomai gali prireikti namuose turėti ir oro drėkintuvą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis rekuperatorių?

Yra išskiriamos trys pagrindinės šių prietaisų charakteristikos, į kurias reikia atkreipti dėmesį prieš įsigyjant:

  1. Kokio lygio triukšmą skleidžia. Turbūt niekas nesiginčys, kad tyliai veikiantis rekuperatorius yra pats geriausias. Tačiau tai gali turėti ne visi tipai. Kuo šis prietaisas galingesnis, tuo didesnį garsą skleis.
  2. Elektros suvartojimas. Galvojant apie šio įrenginio įsigijimą, norime sutaupyti šilumos energijos. Tačiau reikia pasverti ir šį faktą, kad jis naudos elektros energiją. Kuo šio prietaiso energijos efektyvumo lygis bus aukštesnis, tuo greičiau galėsite sulaukti rekuperatoriaus atsipirkimo.
  3. Plotas. Kiekvienas toks įrenginys veikia skirtingai ir gali tinkamai aprūpinti namų plotą. Tad prieš jį perkant visada pasidomėkite, kokiam plotui yra skirtas vienas ar kitas įrenginys.

Rekuperatorių kaina

Kainos vyrauja labai įvairios, nes jos priklauso nuo rekuperatoriaus tipo, turimų funkcijų ir kitų svarbių kriterijų. Todėl prieš perkant šį aparatą vertėtų pasidomėti jais arba pasikonsultuoti su specialistu, kuris padėtų pasirinkti šį prietaisą, geriausiai tinkantį jūsų namams.

Related Posts