Plastikinės grindjuostės: kada verta jas rinktis?

Pačios smulkiausios kambario detalės neretai sudaro tvarkingo kambario efektą. Viena iš tokių detalių yra  plastikinės grindjuostės. Jų funkcionalumas yra tas, kad gali paslėpti įvairius gulinčius laidus, taip pat paslepia sienos ir grindų netvarkingą sujungimą, kuris atrodo neišvaizdžiai. Parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių grindjuosčių rūšių, bet šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie plastikines, koks yra jų išskirtinumas ir kaip prie jų reikėtų rinktis aparatinę įrangą.

Plastikinių grindjuosčių išskirtinumas

Pateiksime keletą plastikinių grindjuosčių išskirtinumo aspektų:

  1. Jos dažniausiai derinamos su ruloninėmis dangomis. Žinoma, galima derinti ir su kitomis grindimis, bet šis suderinimo variantas yra pats geriausias.
  2. Jų platus pasirinkimas leidžia rinktis iš įvairaus ilgio, dizaino, raštų.
  3. Jos pasižymi lygiu ir glotniu paviršiumi, todėl joms nereikalingas papildomas apdirbimas.
  4. Dažniausiai jos būna tuščiavidurės, todėl po jomis nesunkiai galima paslėpti įvairius laidus.
  5. Jų priežiūra nereikalauja daug dėmesio. Jas užtenka valyti tik vandeniu, be papildomų priedų.
  6. Jos pasižymi lengvumu, be to yra gan lanksčios.
  7. Palyginus su kitomis grindjuostėmis, jos yra gan atsparios įvairioms cheminėms medžiagoms, vandeniui ar ugniai.
  8. Šio tipo grindjuostės gali imituoti medieną, tačiau jos neatrodys taip tikroviškai, kaip tikros medinės grindjuostės.

Plastikinių grindjuosčių privalumai

Jos turi privalumą, kad galima rinktis iš labai plačios pasiūlos, kainos taip pat vyrauja labai įvairios. Šios rūšies grindjuosčių galima rasti nuo labai paprastų, tad ir jų kaina bus nedidelė ir iki prabangių, su įvairiais raštais. Aišku, jų kaina bus didesnė. Tad įvairios žmonių grupės tikrai ras sau tinkamą variantą už jiems prieinamą kainą. Kitas privalumas galėtų būti toks, kad jos yra gan universalios. Jas montuojant nebūtina turėti lygių sienų, nes jos yra gan lanksčios, tad nesunkiai prisitaikys prie sienų nelygumų.

Kaip tinkamai pasirinkti aparatinę įrangą

Montuojant plastikines grindjuostes ne ką mažiau svarbu yra jungtukai, kištukai, kampai – šios dalys vadinamos aparatine įranga. Kad jas galėtumėte tinkamai apskaičiuoti ir žinoti, kokių tiksliai reikia dalių, verta nusibraižyti kambario planą. Taip galėsite matyti, kiek, kokių dalių prireiks. Kamščius reikėtų naudoti norint uždengti grindjuosčių galus. Taip pat nepamirškite, kad vidiniai ir išoriniai kampai skiriasi, tad reikėtų atkreipti dėmesį į juos, kai skaičiuosite, kiek vienetų jums prireiks. Sunkiau yra apskaičiuoti grindjuosčių sukabinimo dalis, tad jų reikėtų nusipirkti šiek tiek daugiau nei esate suplanavę panaudoti, tada būsite tikri, kad jų nepritrūksite.

 

Related Posts