Geležis yra vienas iš daugelio mineralų, būtinų žmogaus sveikatai. Be geležies žmonės gali patirti anemiją, nuovargį arba padaugėti infekcijų. Bet kiek geležies yra per daug? Geriamasis vanduo, kuriame yra geležies, gali būti naudingas jūsų sveikatai. Tačiau per didelis geležies kiekis geriamajame vandenyje gali turėti neigiamą poveikį. Pažvelkime į keletą priežasčių, kodėl žmonės gali apsvarstyti galimybę iš vandens pašalinti geležį.
ODOS PROBLEMOS
Geriant vandenį, kuriame yra per daug geležies, galite jausti neigiamą poveikį odai. Kadangi mineralai, tokie kaip geležis ar magnis, gali pažeisti sveikas odos ląsteles, žmonės gali pastebėti ankstyvą raukšlių atsiradimą. Be to, kadangi vanduo ir geležis fiziškai nesimaišo, žmonės gali pastebėti muilo likučius po dušo ar vonios. Šis muilo kaupimasis taip pat gali sukelti odos problemų.
GELEŽIES PERTEKLIUS
Geležies perteklius yra poveikis sveikatai, kurį sukelia geno, atsakingo už geležies virškinimą, mutaciją. Nors šis sutrikimas nėra labai dažnas, tai vis tiek yra priežastis apsvarstyti galimybę pašalinti geležį iš vandens naudojant vandens nugeležinimo filtrus. Geležies perteklius gali sukelti hemochromatozę, kuri gali pakenkti kepenims, širdžiai ir kasai. Yra daug sveikatos problemų, susijusių su per dideliu geležies suvartojimu, o tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ypač šulinio vandenį naudojantys žmonės turėtų planuoti kasmetinius vandens tyrimus.
VANDENTIEKIO PROBLEMOS
Geležies perteklius gali palikti likučius, kurie vėliau gali kauptis ir sukelti vandentiekio užsikimšimą. Kai taip atsitinka, namų savininkai gali patirti sumažėjusį vandens slėgį arba lėtą nutekėjimą. Tai dar viena priežastis apsvarstyti galimybę iš vandens pašalinti geležį. Vandentiekio problemos namų savininkams gali kainuoti daug laiko – tiesą sakant, nesandari kriauklė ar vamzdis kasmet gali iššvaistyti milijonus litrų vandens.
METALO SKONIS
Nors blogas skonis nėra didelis susirūpinimas, kai kalbama apie vandens užteršimą, jis tikrai gali padaryti maistą ir gėrimus mažiau patrauklius. Be tinkamo vandens apdorojimo geležis gali sukelti metalo skonį maiste ir gėrimuose. Apskritai blogas geriamojo ir virimo vandens skonis niekada nėra geras ženklas. Taigi, nors normalus geležies kiekis geriamajame vandenyje neturės neigiamo poveikio žmonių sveikatai ar savijautai, per didelis kiekis tikrai gali pakenkti. Jei geriamajame vandenyje pastebite geležies pertekliaus požymius, būtinai ištirkite vandenį.