Patyčios sporte: susiduria ir neįgalūs sportininkai

Turbūt ne vienam teko matyti, kad sportu gali užsiimti ne tik sveiki žmonės. Su juo kuo puikiausiai gali susidraugauti ir negalią turintys asmenys. Šiuolaikiniai būdai leidžia jiems nesunkiai prisitaikyti prie kiekvienos sporto šakos ir mėgautis pilnavertišku gyvenimu. Tačiau net ir kabinantis į gyvenimą ir bandant mėgautis juo, patyčios sporte vyrauja ir čia. Neretai tokie žmonės būna pašiepiami ir labai dažnai sulaukia netinkamų replikų.

Būdai apsiginti nuo patyčių

Neįgalūs žmonės užsiiminėdami sportu turi turėti specialią įrangą, kurios pagalba būtų galima tinkamai judėti, aišku, jeigu to reikia. Vien pamačius įvairius rakandus naudojamus sporte, galima suprastai, kad tai nėra įprastos varžybos, o jose dalyvauja negalią turintys asmenys. Toks sportas tikrai niekuo nenusileidžia įprastam žaidimui, juose taip pat tvyro azartiška nuotaika, noras laimėti ir visa kita, kas yra būdinga varžybose. Tačiau tokiame sporte galima sulaukti nemažai replikų apie jų negalią ir kitas turimas problemas. Aišku, tokie žmonės, tikėtina, kad yra pripratę prie pačių įvairiausių patyčių ir netinkamų replikų ir į jas dažniausiai nekreipia dėmesio, arba dar vienas būdas, kurį dažnai naudoja kaip gynybai yra viską nuleisti juokais. Žinoma, ne kiekvienas moka tam tikrus pasakytus žodžius paversti į juoką, bet jei tai pavyksta, tai gali būti vienas iš būdų, kaip galima apsiginti nuo netinkamai pasakytų žodžių.

Orientuotis į kitus dalykus

Puiku, kai tokie žmonės nenuleidžia rankų ir bando išnaudoti visas gyvenimo suteiktas galimybes ir vienas iš atsipalaidavimo ir minčių nukreipimo būdų yra sportas. Kadangi gyvenimas jų nelepino, tad ir nereikėtų jų užgaulioti ir bandyti tyčiotis iš jų, kas gali menkinti jų savivertę, o to pasekoje gali sukelti daug neigiamų pasekmių. Tad tokie žmonės turėtų žinoti, kad jie rodo labai gerą pavyzdį tokio pat likimo asmenims ir jie gali būti puikūs įkvėpėjai, kad gyvenime viskas yra įmanoma. Todėl jiems pravartu orientuotis ne į aplinkinių išsakytus žodžius, o į sporto rezultatus, iškovotas pergalės, tobulėjimą, aplankytas pasaulio vietas, susipažinimą su skirtingais žmonėmis ir panašiai.

Svarbu nenuleisti rankų

Jei vis dėl to labai dažnai susiduriate su skaudžiais žodžiais, kurie susiję su turima negalia, verta atkreipti dėmesį į savo būseną, ar tai nedaro neigiamos įtakos psichinei būklei. Jeigu yra jaučiamas pablogėjimas, viso to nereikėtų užgniaužti, o geriau kreiptis pagalbos į specialistus. Pagalba gali būti suteikiama įvairi, pasirenkant jums patogesnį būdą ir kas toliau leis mėgautis gyvenimu.

Related Posts