Pastatų sertifikavimas: A++ klasė – ekonomija ir ekologija

Vis daugiau žmonių supranta, kad ekologiškai efektyvus namas – visada apsimoka labiau. Natūralu, kad tokie yra statomi ne tik dėl įstatymų, tačiau taip pat ir dėl savęs. Juk gera, kai namo išlaikymui nereikia skirti daug ir didelių kaštų. Pastatų sertifikavimas atliekamas specialistų, kurie ir nusako tą lygį, kurio yra Jūsų būstas. Tai yra galimybė ne tik parduoti namus, kadangi šis dokumentas yra būtinas, tačiau ir paprasčiau nustatyti namo vertę, kadangi ji apima ir energetinį lygį.

Norisi žinoti būsto klasę

Nors dažniausiai toks dokumentas yra užsakomas tada, kai reikia dėl būsto pardavimo arba to reikalauja įstatymas, tačiau kai kurie žmonės užsako ir savoms reikmėms, kadangi jiems paprasčiausiai norisi žinoti – kokia yra būsto vertė. Žinoma, daugelis įmonių ne tik išrašo sertifikatą, tačiau taip pat ir pateikia rekomendacijas, kurios padeda geriau suprasti būsto taisytinas vietas. Tai labai svarbu tiems, kurie tik statosi namus šiuo metu, kurie turi atitikti A++ tipo klasės standartą.

Galima pagerinti būsto energinę klasę

Žinant klasę galima imtis priemonių, kurios padės pakelti ją. Tuo pačiu pakelti ir būsto vertę. Šiais laikai žmonės supranta, kad jau geriau sumokėti kuo daugiau dabar, tačiau vėliau džiaugtis tokiu namu, kurio išlaikymas kainuos kur kas pigiau.

Žinant būsto problemines vietas yra kur kas paprasčiau jas tvarkyti, tad būtinai sužinokite – ką reikia papildomai sandarinti, kad namai būtų labiau izoliuoti ir tuo pačiu taupesni.

Kada reikalingas dokumentas?

Šis dokumentas dažniausiai užsakomas tada, kai reikalingas būsto pardavimas arba nuoma. Žinoma, tokiu atveju, kai yra statomi nauji namai, kurie šiuo metu turi atitikti A++ klasę. Galiausiai, tokiu atveju, kai planuojamai dideli, visuomeninės paskirties objektai, kuriuose bus daug žmonių. Tuomet sertifikatas turi būti kabinamas viešai, kad visi matytų – kokia jo energinė vertė.

Gyvenkite ne tik taupiai, tačiau taip pat ir draugiškai su gamta. Džiugu, kad vis daugiau žmonių kuria tokius namus ir tuo pačiu renkasi specialistus, kurie nusako realią būsto klasę.

Related Posts