Parkavimo sistema – vienas iš saugumo garantų

Tikriausiai vienas iš svarbiausių dalykų, apie kurį galvojame kai sėdame už vairo yra saugumas. Saugumą gali užtikrinti ne tik naudojami saugos diržai, niekad nepametamas budrumas, atidumas, taisyklių laikymasis, bet ir parkavimo sistema. Nors tuo metu, kai automobilis yra statomas, greitis nėra didelis, bet tokiose situacijose taip pat įvyksta pačių įvairiausių incidentų. Tad, kad bent kiek jų skaičių būtų galima sumažinti, kiekvienas automobilis turėtų turėti bent jau minimalią parkavimo sistemą.

Parkavimo sistemos privalumai

Jei iki šiol nesaugiai jaučiatės už vairo ir jums baisu vairuoti ten, kur yra didesnis eismas, o ką jau kalbėti, kai reikia pastatyti automobilį mažose aikštelėse, kur rodos, vietos automobiliui yra minimaliai, tad tam puikiai tinka parkavimo sistema. Tai gali būti pirmasis garantas, kuris padės priprasti prie mažų vietų, į kurias reikia pastatyti automobilį, taip pat duos nemažai praktikos, nes vairuotojas matys, kokiais atstumais gali manevruoti tarp kliūčių. Be to, parkavimo sistema gali leisti išvengti daug smulkių avarijų, kurias padaro dar didelio stažo neturintys vairuotojai. Tai jei tik yra galimybė, toks prietaisas turėtų atsirasti kiekvieno savarankiškai pradedančio vairuoti asmens automobilyje.

Parkavimo sistemos veikimas

Parkavimo sistema gali veikti dviem būdais, tai yra perduoti informacija tik garsiniais signalais arba ją perduoti vaizdu. Garsiniai signalai veikia paprastai, tai yra artėjant prie kliūties, nesvarbu ar priekine automobilio dalimi, ar galine, automobilio viduje bus girdimas garsas. Jeigu kliūtis yra dar gan toli, tuomet pypsėjimas bus retas, bet vairuotojas jau žinos, kad jis yra automobilio akiratyje. Kai automobilis vis arčiau važiuos prie kliūties, pypsėjimas taps vis dažnesnis, o kai jis bus minimaliai nutolęs nuo jos, garsas bus nepertraukiamas ir taip bus galima žinoti, kad jau pats laikas sustabdyti automobilį. Jeigu informacija yra perduodama vaizdu, vairuotojas sumontuotame ekrane mato vaizdą ir gali daugmaž žinoti, kada jam privalu sustoti, be to, tokios sistemos ekrane gali rodyti įvairias spalvas, pagal kurias galima susiorientuoti, koks atstumas liko iki kliūties.

Mažina automobilių susidūrimą

Atlikti tyrimai rodo, kad vienas iš dažniausiai pasitaikančių automobilių susidūrimų yra tada, kai jie važiuoja atbulomis. Nors atrodo, automobilyje yra sumontuoti veidrodėliai, bet netgi ir jie negali išgelbėti nuo susidūrimų. Tad, kad galėtumėte jaustis saugiau ir sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių iki minimumo, rekomenduojame automobilyje susimontuoti parkavimo sistemą.

Related Posts