Oro kondicionieriai: privalumai ir trūkumai

Kiekvienas prietaisas turi savų pliusų ir minusų, ne išimtis yra ir oro kondicionieriai. Vieni be jų neįsivaizduoja karštų vasaros dienų bei šaltų žiemų, o kiti atvirkščiai, mano, kad tai yra kenksmingas dalykas, kuris gali atnešti daugiau neigiamų nei teigiamų dalykų. Tad šiame straipsnyje aprašysime, kokie yra šio prietaiso privalumai ir trūkumai.

Oro kondicionierių privalumai

Oro kondicionieriaus pagrindinis privalumas yra tas, kad jis gali atvėsinti patalpas, kuriose būti malonu šiltomis vasaros dienomis. Be to, jis gali būti naudojamas ir žiemos metu, kai norima sutaupyti šildymo sąskaitas, nes jis gali šildyti namus iki norimos temperatūros. Kitas privalumas yra tas, kad jis išvalo orą nuo įvairiausių dulkių, bakterijų ir kitų ore skraidančių dalelių. Tai ypač aktualu žmonėms, kurie gyvena didmiesčiuose ir ten oras yra ganėtinai užterštas. Kitą teigiamą šio prietaiso savybę galime išskirti tą, kad jis gali sugerti drėgmę, kuri yra namuose. Tad turint jį, papildomai nereikės įsigyti prietaisų, kurie atliktų šią funkciją. Oro kondicionieriai namams yra naudingi ir dėl to, kad jų naudojimas gali sumažinti arba visiškai užkirsti kelią pelėsio atsiradimui. Kaip žinia, jei jis atsiranda, kyla daug problemų, nes jo nėra taip lengva atsikratyti ir ilgainiui po jo dažniausiai reikia daryti kambario remontus, kurie reikalauja nemažai lėšų.

Oro kondicionierių trūkumai

Pirmasis minusas galėtų būti tas, kad jis reikalauja gan nemažų investicijų, ypač jei norima, kad jame būtų įdiegta daugiau funkcijų. Bet oro kondicionierius yra ilgą laiko tarpą naudojamas daiktas, kuris reikalingas tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metu sezonu. Todėl per ilgalaikę perspektyvą, jis tikrai atsipirktų. Kitas trūkumas galėtų būti tas, kad norint turėti gryną orą namuose reikia gan dažnai keisti jo filtrus. Bet grynas oras užtikrina gerą savijautą, kuri leidžia mėgautis kokybišku gyvenimu. Todėl nereikėtų gailėti investicijų tokiam gyvenimui. Dar vienas trūkumas galėtų būti tas, kad jo veikimas gali sukelti peršalimo ligas. Bet tinkamas jo naudojimas, pavojaus sveikatai nesukels. Ir paskutinis minusas, kurį galima įžvelgti yra tas, kad oro kondicionierius gali sausinti odą. Bet šiais laikai yra sukurta daugybė priemonių apsaugančių odą nuo įvairių išorinių veiksnių.

Vertas ar nevertas dėmesio?

Pateikus šio prietaiso pliusus ir minusus galime matyti, kad pliusai atsvėrė visus minusus, nes jie nėra tokie dideli ir dažnai galima jų išvengti. Tad jei norite savo namuose ištisus metus jaustis puikiai,  tikrai verta rinktis oro kondicionierių.

 

Related Posts