Oras vanduo šildymas gali būti montuojamas namuose, turinčius kitą šilumos šaltinį

Norint, kad namuose būtų įrengtas oras vanduo šildymas, nebūtinai reikia įrengti naują šildymo sistemą. Šią inovatyvią sistemą galima įrengti ir tuose namuose, kuriuose jau yra kitas šilumos šaltinis. Svarbiausia atkreipti dėmesį į pastato energinį efektyvumą ir jo tinkamumą naudoti šilumos siurblį.

  • Verta atkreipti dėmesį į palėpių ir sienų izoliaciją bei sandarumą. Jei jie nebus tinkamai sukonstruoti, sistema nebus efektyvi.
  • Be to, projektuojant naują pastatą, ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į langų ir durų vietą ir orientaciją. Namas su į pietus orientuotais langais veiks geriau nei namas, orientuotas į šiaurę.
  • Namo savininkas taip pat turi būti pasirengęs kitokiam, palyginti su tradiciniais radiatoriais ar grindiniu šildymu, mąstymui apie šildymą. Kitaip tariant, nebeužtenka padidinti termostatą, kai lauke šalta, ir sumažinti, kai lauke karšta.

Ar įsigytas oras vanduo šildymas aprūpintų namus karštu vandeniu?

Gera šildymo sistema gali turėti didelę įtaką jūsų namų komfortui. Renkantis tinkamą šildymo sistemą svarbu atsižvelgti į namo dydį ir jo naudojimo būdą. Vanduo maudymuisi ir skalbimui šildomas karšto vandens sistemomis. Gerai suplanavę, galite sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją ir kartu padaryti savo namus ekologiškesnius.

Oras vanduo šildymas gali būti įrengtas tiek naujuose, tiek renovuotuose pastatuose. Išsikvietę montavimo komandą, pagal jūsų poreikius bus pritaikyti įvairiausi sprendimai, leidžiantys namus išlaikyti šiltus net ir šaltomis žiemomis patiriant mažas ekploatacines išlaidas. Šeimos namams dažniausiai pasirenkama dvivamzdė sistema su šilumos siurbliu ir atskiru buitinio karšto vandens rezervuaru. Tokiu atveju galima lengvai sutaupyti iki 90 % energijos, palyginti su elektrinėmis šildymo sistemomis.

Kodėl turėčiau įsigyti oras vanduo šildymą?

Kaip jau buvo minėta anksčiau, oras vanduo šildymas gali būti įrengtas tiek naujuose, tiek renovuotuose pastatuose. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į pastato energinį efektyvumą. Kuo pastatas yra energetiškai efektyvesnis, tuo ekonomiškiau tampa įrengti šilumos siurblį oras vanduo.

Sumotavus oras vanduo šildymą, tai gali būti naudojamas kaip pagrindinė namo šildymo sistema. Tačiau yra modelių, kurie gali būti naudojami ir kaip papildomos šildymo sistemos. Taip pat tokia šildymo sistema gali vėsinti namus karštomis vasaros dienomis – taip ši įsigyta sistema jums dar greičiau atsipirks. Patarimas – šildymo sistemos oras vanduo tarnavimo laikas yra ne trumpesnis kaip 30 metų, todėl jos įrengimu labiau verta pasirūpinti renovuojant pastatą nei po renovacijos.

 

Related Posts