Medžių pjovimas – kada reikėtų nupjauti medį?

Priežasčių, kodėl pasaulyje yra kertami medžiai yra įvairiausių: nuo popieriaus gamybos iki naujos žemės statyboms. Aišku, kad dabar nekalbėsime apie komercinius tikslus bei priežastis, kodėl to nereikėtų daryti. O pažvelgsime kada tikrai vertėtų pamąstyti apie sodo ar kiemo „praretinimą“ nepadarant per daug žalos gamtai. Tolimesnėje eigoje paieškosime būtent tokių priežasčių.

Juk akivaizdžiai matosi, kai medis yra praktiškai miręs, nes jis tikrai neatrodo labai maloniai akiai, tačiau ar jis kažkam trukdo? Atsakymas į šį klausimą yra ganėtinai nesudėtingas. Toks augalas atrodytų niekam nekenkia, tačiau iš tiesų jis gali sukelti daugybę problemų, o kartais ir rimtai sužeisti. Panašiai yra ir su jo negyvomis šakomis, nes jos gali paprasčiausiai užkristi vaikštant kieme ant galvos ir malonu tikrai nebus. Todėl tokių medžių pjovimas turi būti atliekamas kaip įmanoma greičiau, nes blogos oro sąlygos bei stiprūs vėjai gali pridaryti rimtų nuostolių.

Tuo tarpu ligas ant lapuočių pastebėti yra ženkliai sunkiau, tačiau laiku sukrutus galima tik apgenėti pažeistas šakas ir išvengti rimtesnių problemų. Pastebėjus pirmuosius požymius reikėtų kaip įmanoma greičiau bandyti jį pagydyti, o jeigu tai nėra įmanoma, tai gali prireikti jį visą pašalinti. To neatlikus laiku, atsiranda rizika, kad visos ligos peršoks prie gretimų augalų ir iš vešlaus sodo liks tik vabzdžių ir bakterijų magnetas, kurio niekas juk nenori. Galų gale negydomas medis mirs ir anksčiau ar vėliau jį reikės pašalinti.

Dažniausiai pasitaikanti priežastis yra ta, kad lapuotis auga per arti namų. Nors populiaru manyti, kad jo šaknys gali pakenkti namo pamatams, tačiau praktikoje tai nutinka labai retai. Dažniausiai pasitaikanti problema yra ta, kad krentantys lapai užkemša lietvamzdžius, jų pasidaro per daug ant takų ir t.t.. Na ir aišku ar jam nuvirtus ar nulūžus šakai yra nemaža tikimybė, kad bus pažeistas kieme esantis turtas ar pastatai. Medžių pjovimas turėtų būti ne pirmas, o paskutinis žingsnis sprendžiant šią problemą, nes jis auga ne vienerius metus.

Plačiau apie visa tai galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt

 

Related Posts