Medienos impregnantas: kaip tinkamai impregnuoti medinius daiktus?

Norint atlikti tam tikrus darbus, neretai pasitikime savo jėgomis ir manome, kad viską atliksime lygiai taip pat kaip gali atlikti profesionalai. Kartais tam tikriems darbams nereikia specialių žinių, užtenka pasiskaityti informaciją, pasižiūrėti kelis siužetus ir darbui jau esate pasiruošęs. Tačiau kalbant apie medienos impregnavimą, reikia turėti kur kas daugiau žinių. Tokiam darbui nėra būti samdyti profesionalų, tačiau šiokį tokį žinių bagažą reikia turėti. Todėl šiame straipsnyje atskleisime tam tikrus niuansus, kaip turi būti impregnuojami mediniai daiktai, kad gautas rezultatas būtų iš tiesų geras.

Ar svarbus laikas, kada naudojamas medienos impregnantas?

Neturint tam tikrų žinių, gali atrodyti, kad medienos impregnantas gali būti naudojamas bet kada. Tačiau šį produktą rekomenduojama naudoti kaip įmanoma greičiau, kai medinis daiktas yra galutinai baigtas, kad jo nepažeistų išoriniai veiksniai. Tad medinį daiktą reikėtų impregnuoti 3 kartus, taip bus pasiektas pats geriausias rezultatas. Kaip ir minėjome anksčiau, pirmasis kartas turėtų būti kaip įmanoma greičiau nuo daikto pagaminimo, pastatymo. Antrą kartą impregnuoti reikėtų praėjus tam tikram laiko tarpui, maždaug po pusmečio, o trečiasis kartas turėtų būti atliktas po metų. Labai svarbu atlikti visus tris sluoksnius, nes tada būsite tikri, kad mediena yra paruošta tinkamai ir jai nebus baisūs jokie veiksniai. Atlikus visus tris impregnavimus nereikėtų manyti, kad daugiau to kartoti nereikės. Nors šis darbas nebus dažnas, kartais gali praeiti ir 20 metų, bet jis bus privalomas. Aišku, kiekviena situacija yra individuali, nes ji priklauso nuo naudojamų medžiagų. Taip pat atliekant šiuos darbus svarbu atsižvelgti į orą ir temperatūrą. Oras neturėtų būti labai drėgnas, o temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 5 laipsniai šilumos.

Kaip tinkamai paruošti medieną impregnavimui?

Pirmiausia svarbu paminėti tai, kad ir kokį kokybišką impregnantą pasirinktumėte, jeigu mediena nebus tinkamai paruošta, tuomet visos nupirktos priemonės ir darbas bus atliktas be reikalo, nes kokybės tikėtis nereikia. Tad mediena neturėtų būti šlifuojama, nes taip impregnantas labiau įsigers į medieną ir užtikrins ilgaamžiškumą. Be to, prieš atliekant darbus mediena turėtų būti kruopščiai nuvalyta, pašalintos riebalų ar kitų nešvarumų dėmės, ji turėtų būti sausa.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis medienos impregnantą?

Impregnantas medienai gali būti renkamas pagal įvairius kriterijus. Pirmasis kriterijus galėtų būti kaina. Aišku, patartina nesirinkti pačio pigiausio varianto, nes tikėtis didelės kokybės iš tokios priemonės neverta. Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį yra tas, ar impregnuojant medieną norėsite pakeisti jos spalvą, nes kai kurie impregnantai gali turėti tam tikrą atspalvį.

 

 

Related Posts