Masažuokliai – efektyvus apšilimas prieš sportą

Ar esate girdėję, jog masažas prieš sportą sušildo ir pratampo raumenis, todėl sportuodami tampate lankstesni? Šiuolaikinėje sporto kultūroje masažo ginklai pirmiausia naudojami kaip „atsigavimo“ įrankiai, tačiau juos galite naudoti daugelyje situacijų susijusių su sportu, o tiksliau – kaip apšilimo įrankį.

Masažo pistoletai sporte

Jis gali būti geriausias būdas apšilti ar atsigauti po sunkios treniruotės. Susipažinkite su masažo pistoletu. Per pastaruosius trejus metus vis daugiau žmonių suprato, kad norint išlikti sveikesniems reikia padidinti kraujotaką raumenyse, nesvarbu, ar treniruojatės, ar ne. Tam buvo atsiradę įvairių metodų – nuo putplasčio volelių iki vibracijos terapijos ir standartinio masažo. Visus šiuos dalykus sporto salėje dabar atstoja vienas įrenginys – masažo pistoletas.

Kas tiksliai yra masažo pistoletas?

Masažo pistoletai yra palyginti nauja tendencija. Masažo pistoletas paprastai atrodo kaip elektrinis įrankis. Norėdami jį naudoti, tiesiog nukreipkite jį į savo kūną, laikant pistoletą maždaug 3 cm atstumu, ir leiskite jam pulsuoti pirmyn ir atgal, jūsų raumenys atsipalaiduos ir padės pagreitinti kraujotaką. Teoriškai masažo pistoletai taip pat suteikia galimybę moduliuoti skausmą. Skausmas, kurį jaučiate, paprastai pasireiškia tam tikru dažniu. Sveiki nerviniai impulsai paprastai į skausmą reaguoja per milisekundes, tačiau su tam tikru dažniu jūsų skausmas gali nesuspėti. Taigi teoriškai masažo pistoletas, vibruojantis tinkamu dažniu, gali „apgauti“ nervų sistemą ir blokuoti skausmą.

Masažo pistoleto naudojimas:

  • Prieš sportą

Teoriškai masažuokliai padeda atlikti keletą dalykų, kurie yra reikalingi apšilimo metu. Visų pirma, tai padidina jūsų tikslinių raumenų kraujotaką. Antra, masažuoklis užveda jūsų simpatinę nervų sistemą, kuri paruošia jūsų kūną veiklai ir sportui. Norėdami apšilti prieš treniruotę naudojantis masažo pistoletu, nusitaikykite į raumenų grupę, kurią ketinate treniruoti.

  • Sporto metu

Sporto metu taip pat galite naudotis masažo pistoletu, atpalaiduodami įtemptas, pavargusias vietas. Pavyzdžiui, jei jaučiate, kad tam tikri raumenys sportuojant įsitempia – naudokite masažo pistoletą apie 15 sekundžių raumenų srityje, kuri jaučiasi įtempta. Tai turėtų padidinti kraujotaką ir sužadinti raumenis, atpalaiduojant juos likusiai treniruotės daliai.

  • Po sporto

Kai baigiate treniruotę, jūsų kūnas tampa energingas, esate pakylėtos būsenos. Masažo pistoletas teoriškai gali padėti atpalaiduoti nervų sistemą. Kuo greičiau suaktyvinsite nervų sistemos dalį, kuri padeda valdyti poilsį ir atsipalaidavimą, tuo greičiau jūsų kūnas persijungs į atsigavimo režimą. Norėdami tai padaryti masažuokliu – po treniruotės praleiskite 90–120 sekundžių judindami masažuoklį aukštyn ir žemyn kiekviena raumenų grupe.

Masažo pistoletas – šių laikų efektyviausias įrankis siekiant tobulinti savo kūną sporto pagalba. Smūginis masažuoklis ne tik padės atsigauti po treniruočių, bet ir palaikys jūsų motyvaciją ir energiją treniruočių metu.

 

Related Posts