Kuo ypatingi alpaka vilnos šalikai?

Kuo ypatingi alpaka vilnos šalikai?

Alpakos vilna ir jos gaminiai pastaraisiais metais sparčiai populiarėja. Daugelis žmonių vis labiau atsigręžia ne į masinę produktų gamybą, o į kokybę, natūralumą ir komfortą. Stilingos skarelės, kaklaskarė ar šalikai yra ne tik kokybiški, bet ir stilingi žvarbaus rudens bei žiemos aksesuarai, todėl padeda sukurti išskirtinį įvaizdį. Šiuos aksesuarus galima derinti prie švarkelio, megztinio ar palto. Taip pat galima keisti šaliko ryšėjimo būdus, taip keisdami savo įvaizdį. Alpakos vilnos gaminiai bus naudingi ne tik jums, jie gali tapti puikia Kalėdine dovana jūsų artimam žmogui.

Alpakų vilnos privalumai

Alpakų vilna yra minkšta ir patvari, maloni dėvėti. Pluoštas yra panašus kaip merino vilnos, tačiau alpakų vilna turi oro tarpus. Būtent oro tarpai sulaiko šilumą, todėl alpakos vilna gali būti laikoma šiltesne nei merino vilna.

Alpakos vilna taip pat yra atspari vandeniui. Alpakos yra kilę iš Pietų Amerikos kalnų, kur jos buvo veisiamos tūkstančius metų. Todėl jų kailis apsaugo nuo šalčio, neprisiima drėgmės bei sniego, todėl išlaiko šilumą net ir esant drėgnoms oro sąlygoms.

Tiems, kurie gali būti jautrūs arba alergiški lanolinui, kuris natūraliai randamas avies vilnoje, alpakos pluoštas yra gera alternatyva, nes yra hipoalerginis. Todėl dėvint alpakos vilnos šaliką, oda nebus dirginama.

Alpakos vilna taip pat turi 22 natūralius atspalvius, todėl jų siūlų nereikia dažyti ir tokiu būdu galima išgauti natūralius, skirtingus atspalvius. Tačiau norintiems, ją galima dažyti pagal poreikį.

Alpakų vilna neturi specifinio kvapo. Kai kuriems žmonėms nepatinka nešioti šalikus, kuriuose yra lanolino, turinčio avies vilnai būdingą nemalonų kvapą. Be to, kitų gyvūnų vilnoje gali veistis mikroskopinės vilnos erkutės. Tačiau dėvėdami gaminius iš alpakos vilnos, to tikrai išvengsite.

Related Posts