Kuo svarbi pjovimo juosta?

Dažniausiai šiai detalei nėra skiriama didesnio dėmesio, kadangi ji kažkokios tiesioginės funkcijos kaip ir neatlieka. Bent jau taip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, jis atsakinga už grandinės palaikymą pastovioje padėtyje, kadangi būtent aplink ją grandinė ir sukasi. Todėl šios dalies dydis tiesiogiai priklauso nuo grandinės ilgio. Taip pat tai lemia ir maksimalias pjovimo apimtis. Ir būtent pagal tai dažniausiai yra pasirenkamas konkretus pjūklo modelis. Kadangi vienoks variantas tiks paprastiems darbams ar malkų pjovimui, o visai kitokio reikės darbuojantis su didelio skersmens medžiais. Tiesą, šioje vietoje galimos ir įvairios modifikacijos, tačiau tai tikrai nebus aktualu kiekvienam. Kadangi dažniausiai šis įrankis naudojamas pakankamai įprastiems darbams atlikti. Ir tik retesniais atvejais prireikia kažkokių nestandartinių sprendimų.

Kaip išvengti jos pažeidimų?

Taip nutinka pakankamai dažnai net ir labiausiai patyrusiems pjovėjams. Visgi, pagrindinė to priežastis dažniausiai būna patirties trūkumas bei aplinkybių neįvertinimas. Kadangi tuomet pjūklas yra prispaudžiamas, o bandant jį ištraukti pjovimo juosta gali būti įlenkta. Kas iš karto pasijaus ir toliau tęsti darbus jau bus pakankamai sudėtinga. Ir to daryti tikrai nereikėtų, kadangi tuomet rizikų tik daugėja. Todėl geriausia būtų pasirūpinti atsargine detale bei prireikus ją pakeisti. Tuo labiau, kad tai tikrai nepareikalaus didesnių išlaidų. O norint to išvengti reikėtų prisiminti visus šio darbo pagrindus bei saugos taisykles ir jų laikytis. Taip pat įvertinti kiekvieno pjaunamo medžio pasvirimo kampą, jo storį ir kitus aspektus. Ir tik tuomet imtis darbo atsižvelgiant į visas šias aplinkybes. Ir, jeigu tai nutinka gana neretai, tuomet būtų pravartu pasikonsultuoti arba pasidomėti, kaip šioje srityje dirba kiti specialistai. Tai gali būti naudinga praktiškai kiekvienam, nepriklausomai nuo patirties.

Kodėl verta pasirūpinti atsarginėmis detalėmis?

Apie tai labai dažnai nesusimąstoma, nebent ši sritis yra kasdieninis darbas. Tuomet natūralu, jog reikia būti pasiruošus praktiškai bet kokioms problemoms. Aišku, kitu atveju darbus atlikti greitai gal ir nebus taip svarbu. Ir tai, kad neturėsite atsarginių detalių nesukels didesnių problemų. Tačiau kartais toliau darbuotis gali sutrukdyti ir įlinkusi pjovimo juosta ar pažeista grandinė. Ką pakankamai nesunkiai galima būtų sutvarkyti. Tačiau prieš tai teks nuvykti į parduotuvę arba užsisakyti detales internetu ir laukti, kol jos atkeliaus. Kas užtruks bent jau dieną. Ir nors tai nėra didelis laiko tarpas, tačiau darbai judėti į priekį negalės. O iškart pasirūpinus reikiamomis detalėmis galima nesijaudinti dėl tokių atvejų. Ypač, jeigu tai natūraliai besidėvinčios dalys, kurias anksčiau ar vėliau vis tiek reikės atnaujinti. Tokiu atveju tikrai galima jų turėti atsargoje bei būti pasiruošus iš anksto. Kadangi nieko neprarasite, tik tokiais atvejais sutaupysite laiko.

Related Posts