Kalcis yra svarbi medžiaga tam, kad kaulai būtų stiprūs, o kraujas lengviau krešėtų. Visi raumenys, nervai ar net širdis reikalauja šios medžiagos, tam kad galėtų tinkamai funkcionuoti. Daugiausiai organizme šios medžiagos yra randama kauluose ir dantyse, ir tik nedidelė jo dalis tenka kraujui, tačiau ji vis tiek yra labai svarbi. Kadangi nemažai kalcio yra prarandama kiekvieną dieną, paprasčiausiai šlapinantis, todėl gydytojas net gali paskirti jo testą tam, kad būtų išanalizuota kokį jo kiekį pašalina inkstai. Tačiau ir be to, priežasčių kodėl reikia atlikti kalcio tyrimą kraujyje taip pat yra ne viena.

Pirmiausia, jeigu jaučiatės pavargę, nuolatos ištroškę ar net jaučiate skausmą pilve, Jūsų daktaras gali paprašyti atlikti kalcio lygio kraujyje tyrimą. Gali būti, kad jie įtars per mažą jo koncentraciją net jeigu jaučiate kojų, pėdų nutirpimą ar net raumenų spazmus. Tokie kraujo tyrimai gali būtų vienas naudojami net patikslinti šioms diagnozėms:

  • Kepenų ligoms;
  • Inkstų akmenims;
  • Kaulų ligoms;
  • Skydliaukės problemoms;
  • Specifinėms vėžio rūšims patikslinti;
  • Netinkamai mitybai ištirti.

Aišku, kad čia nurodytos ne visos priežastys, kodėl kraujo tyrimai, kurių metu tiriamas kalcio lygis yra reikalingi, tačiau jos dažniausiai būna pagrindinės. Tuo tarpu papildomų testų gali prireikti jeigu anksčiau turėjote tų pačių kepenų ligų, Jums buvo atliktas inkstų persodinimas ar gydymo metu buvo papildomai vartojamas kalcis bei vitaminas „D“, ar net buvo diagnozuotas vėžys, ypač kaulų.

Būtent tokie kraujo tyrimai gali pareikalauti papildomo pasiruošimo iš paciento pusės. Jus aptarnaujantis gydytojas gali paprašyti nustoti vartoti specialius vaistus (diuretikus ir anticidus bei vitaminą „D“). Pastarieji savo sudėtyje turi kalcio arba skatina jo kaupimąsi kraujyje. Visi kiti papildomi ribojimai šiuo atveju nėra būtini.

Svarbu paminėti, kad kalcio testo rezultatai suteikia informaciją apie šios medžiagos įsisavinimą kraujyje, bet netiria jo sudėties ir lygio kauluose. Geriausia juos aptarti yra su šeimos gydytoju, kuris, jeigu matys būtinybę, paskirs papildomą gydymą.

Daugiau apie tai sužinoti galima čia: https://www.testamide.lt

 

Related Posts