Kokius darbus galima atlikti pasitelkus ekskavatorių?

Kokius darbus galima atlikti pasitelkus ekskavatorių?

Ekskavatorių svarba šiuolaikiniuose statybiniuose objektuose yra didžiulė. Šios technikos pagalba vos per kelias minutes galima atlikti darbus, kuriuos keliems žmonėms reikėtų dirbti kelias valandas, jei ne dienas. Ekskavatorius – efektyvi ir universali priemonė, nebijanti „purvino“ darbo, galinti jį atlikti įvairiomis sąlygomis.

Nors pagrindinė šių mašinų paskirtis yra kasimo darbai, tačiau šiuolaikiniai ekskavatoriai gali atlikti ir daugiau įvairių funkcijų, dėl ko juos dažnai galima pamatyti statybų aikštelėse, kuriuose jie:

  • Kasa tranšėjas įvairioms komunikacijoms: vandens vamzdžiams, elektros kabeliams ir pan. Tai darbas, kurį būtent ekskavatoriai atlieka efektyviausiai, nes gali nesunkiai iškasti bet kokio ilgio ir gylio tranšėja, bei vėliau ją ir užkasti. Dažnai tokių darbų atlikimui pastaruoju metu yra naudojami mini ekskavatoriai, gebantys dirbti ir labai ribotose erdvėse.
  • Supila pylimus, kurie ypač yra reikalingi kelių tiesimo metu.
  • Kasa pamatų duobes. Jų plotas neretai siekia šimtus ir netgi tūkstančius kvadratinių metrų, tad be ekskavatorių su dideliais kaušais apsieiti būtų sunku.
  • Tankina žemę, tose vietose kur buvo užpiltos duobės ar supilti pylimai
  • Purena tankų dirvožemį, jei tose vietose yra numatyti sodinimo ar apželdinimo darbai.
  • Lygina landšaftą, kai statybiniai darbai yra atliekami kalvotoje ar ne visai lygioje vietovėje.
  • Pakelia ir perkelia į kitą vietą didelius krovinius ir objektus: akmenis, medžius, vamzdžius, betoninių konstrukcijų dalis ir pan.

Taigi iš esmės, be ekskavatorių praktiškai neįmanoma išsiversti rimtesnėse statybose. Tačiau suprantama, kad tokios technikos pirkimas nėra pigus dalykas, tad ne visos įmonės, net ir dažnai atliekančios įvairius statybinius darbus turi galimybę ją įsigyti. Dėl šios priežasties, ekskavatoriaus nuoma yra tikras išsigelbėjimas, nes suteikia galimybę pasinaudoti šių mašinų galimybėmis tiek, kiek to reikalauja situacija. Taigi tokiu būdu nėra svarbu ar ekskavatoriaus reikia tik vienai dienai ar visai savaitei, o jei darbų yra tai gal verta pasirūpinti ir ne vienų technikos vienetu ir dar greičiau užbaigti projektą bei pereiti prie sekančio.

Related Posts