Kokios priežiūros reikalauja saulės moduliai?

Norint, jog saulės moduliai būtų ilgaamžiai ir efektyviai gamintų energiją, labai svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Visgi tie, kurie neturi nei laiko, nei noro saulės modulių priežiūrai, gali būti tikri, jog tai nesugadins įprasto gyvenimo ritmo. Vos kelis kartus per metus reikia susisiekti su specialistais, kurie galėtų patikrinti, ar saulės moduliai veikia taip pat efektyviai, kaip įsigijus. Sekantis darbas, kurį turėsite atlikti, tai užtikrinti, jog moduliai būtų neapkrauti sniegu, lapais ar kitais dalykais. Tai padaryti galite labai lengvai. Paimkite šluostę ir atsargiai valykite modulius, kol jie bus švarūs. Na, bet šio darbo dažnai atlikti nereikės. Dažniausiai užtenka vos porą kartų per metus nuvalyti saulės modulius, jog jie efektyviai gamintų energiją.

Kas nutinka, jei jie netinkamai prižiūrimi?

Saulės moduliai būtinai turi būti prižiūrimi tinkamai, priešingu atveju, deja, teks susidurti su nemalonumais. Vienas jų – moduliai dirbs neefektyviai, dėl to patirsite papildomas išlaidas. Jei saulės elektrinė negamins pakankamai energijos, turėsite ją pirkti iš kitų tiekėjų. Na, o tai sukels išlaidų. Dar vienas dalykas, kuris turi būti jums aktualus, tai modulių valymas, kuris nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti. Atkreipkite dėmesį į tai, jog saulės moduliai yra ant stogo, todėl būkite labai atsargūs, jog neįvyktų nelaimė. Kitas dalykas – juos galima lengvai pažeisti. Rinkitės tik švelnias šluostes, kurios nepažeis modulių.

Ar pažeidus modulį, galioja garantija?

Turint garantiją, galima būti tikriems, jog nereikės susidurti su išlaidomis, jei saulės elektrinė susidurs su gedimais. Tačiau tam tikrais atvejais garantija negalioja dėl to, nes kažkas buvo pažeista montavimo metu arba po jo. Tie, kurie valydami pažeis modulį, turi suprasti, jog bet kokie ateityje kylantys gedimai gali atsirasti ne dėl gamintojų broko, o jų neatidumo. Tad pažeidus modulį, su garantija tenka atsisveikinti. Saugokite ne tik save, bet ir modulius, kai juos valysite. Tam tikrais atvejais naudinga paklausti specialistų, ką pasirinkti valymui ir kaip saugiai valyti.

Related Posts