Kokio tipo šilumos siurblį geriausia rinktis?

Nepaisant savo pavadinimo, šilumos siurbliai atlieka daug daugiau funkcijų nei šildymas. Juose taip pat yra oro kondicionierius ir drėgmės kontrolė.

Šildymo sezono metu šilumos siurblys perkelia šilumą iš vėsaus lauko į jūsų namus. Tada vėsinimo sezono metu jis perduoda šilumą iš jūsų namų į šiltą lauką. Šilumos siurbliai šilumą perkelia, o ne generuoja, todėl gali šildyti ir vėsinti žymiai pigiau nei kitos sistemos, tokios kaip krosnys ir centriniai oro kondicionieriai.

Šilumos siurbliai ir jų tipai

Yra trys pagrindiniai šilumos siurblių tipai: oras- oras, oras- vanduo ir geoterminiai. Visas šilumos siurblių sistemas turi montuoti profesionalus šildymo ir vėsinimo technikas, kuris gali nustatyti tinkamą dydį ir tinkamą gaminį jūsų namams ir klimatui. Visų šių šilumos siurblių veikimo principas yra labai panašus. Lauke esantis kompresorius pakelia šaltnešio, dažniausiai freono slėgį. Kuo freono slėgis yra didesnis, tuo didesnė jo temperatūra. Karštas (arba šaltas) freonas keliauja į jūsų namo vidų ir priklausomai nuo jūsų pasirinktos šildymo sostemos šildo orą arba vandenį esantį šildymo sistemoje.

Klimatas

Nauji šilumos siurbliai efektyviai veikia daugelyje šalių, tačiau ypač tose vietose, kur nėra didelių temperatūros svyravimų ir vidutinio šildymo bei vėsinimo poreikių. Bet jei gyvenate vietovėje, kur temperatūra yra labai žema, priklausomai nuo sistemos dydžio, jums reikės papildomos šildymo sistemos.

Dydžio nustatymas

Dydis taip pat svarbus. Jei šilumos siurblys yra per mažas arba per didelis, jis efektyviai nešildys ar vėsins ir padidins jūsų sąskaitas už energiją. Ir jūs namuose galite nesijausti komfortiškai. Per didelis įrenginys kainuos daugiau iš anksto ir per daug kartų įsijungs ir išsijungs, sutrumpindamas jo tarnavimo laiką.

Šilumos siurblio pasirinkimas

Jeigu gyvenate name, kuriame yra radiatoriai arba grindinis šildymas, patartina į tokį namą montuoti oras-vanduo šilumos siurblį. Šilumos siurblys šildys jau įrengtą šildymo sistemą. Tačiau jeigu šildymo sistemos ir katilinės neturite, tarkime gyvenate name su pečiais ar židiniais, tokiu atveju geriau pasirinkti oras-oras šildymo sistemą. Jums nereikės vedžiotis radiatorių ar grindinio šildymo, kadangi šilumos siurblys oras-oras tiesiogiai šildys jūsų orą be papildomų sistemų.

Related Posts