Kokią naudą mums teikia uogos?

Uogos yra mažai kalorijų turintis maistas, kuriame gausu skaidulų, vitaminų ir antioksidantų bei kitų naudingų medžiagų. Uogos naudingos sveikatai, be kita ko, gerina širdies sveikatą, smegenų veiklą ir apsaugo nuo vėžio. Be to, uogos yra skanus ir universalus bet kokios dietos priedas. O šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti, kurios uogos yra pamėgtos lietuvių, ir kodėl jas naudinga valgyti.

Lietuvoje populiariausių uogų sąrašas:

  • Braškės yra geras vitamino C, folio rūgšties ir skaidulinių medžiagų šaltinis. Jose taip pat yra elagitaninų, kurie yra stiprūs antioksidantai.
  • Mėlynių uogose gausu antocianų, kurie lemia jų mėlyną spalvą ir, kaip įrodyta, yra naudingi sveikatai, be kita ko, mažina širdies ligų ir vėžio riziką. Lietuviai taip pat mėgsta valgyti šilauoges, kurios yra laukinių mėlynių rūšis. Ir jos kas met darosi vis populiaresnės.
  • Avietės yra geras ląstelienos, vitaminų C ir K bei mangano šaltinis. Juose taip pat yra elagitaninų, kurie yra stiprūs antioksidantai.
  • Gervuogėse gausu ląstelienos, vitaminų C ir K, mangano ir elagitaninų. Jas galime laikyti kaip laukines avietės.
  • Sausmedžio uogos yra geras vitamino C šaltinis, jos taip pat turi ellagitaninų. Tačiau jų galima suvalgyti tik ribotą nes suvalgytas didelis jų kiekis gali būti nuodingas.
  • Vynuogės yra geras vitaminų A, C ir K bei skaidulinių medžiagų šaltinis. Juose taip pat yra resveratrolio, antioksidanto, kuris buvo siejamas su įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis.

Uogos – vietoje saldumynų!

Kaip matote, uogos yra sveika ir skani užkandžių alternatyva. Taigi, kai kitą kartą ieškosite greito ir sveiko užkandžio, vietoj maišelio traškučių ar batonėlio rinkitės uogas! Jose yra žymiai mažiau cukrų ir kalorijų bei yra geras maistinių medžiagų šaltinis.  Jei pasirinksite sveikesnius užkandžius galite sumažinti savo kūno apimtis.Taigi, uogos yra ne tik skanios, bet ir naudingos!

Uogas galima patogiai užsisakyti internetu iš tokių svetainių kaip uogos i namus. Šviežios uogos pristatomos tiesiai į namus, ar į darbovietę, todėl jomis galite mėgautis bet kuriuo paros metu.

O svarbiausia – Jūsų kūnas už tai padėkos! Rūpinkimės vieni kitais, sveikata brangiausias turtas.

Related Posts