Kas yra naftos gaudyklės ir kaip jos veikia?

Paprasčiau tariant, naftos gaudyklės atlieka būtent tai, ko ir galima tikėtis iš jų pavadinimo – jos atskiria naftą ir kietąsias medžiagas nuo vandens, kad būtų galima jas nugriebti ir surinkti. Kadangi nafta yra lengvesnė už vandenį, todėl dalelės yra linkusios plūduriuoti ir kauptis viršuje, bet kadangi nuotekos susideda ir iš kitų dalelių, todėl nafta prie jų prilimpa ir keliauja toliau su nuotekomis. Kas tokiu atveju yra daroma? Sunkesnės kietosios medžiagos nusėda į gaudyklių dugną, o kitos nuotekos yra praleidžiamos per filtrą bei tam tikras plokštes, kurių pagalba naftos dalelės yra atskiriamos ir taip iškeliamos į paviršių. Daugelių atvejų nuotekos yra perleidžiamos per keletą filtrų, kad būtų užtikrintas itin aukštos kokybės išvalymas ir visos naftos dalelės būtų surinktos.

Kodėl reikia atskirti naftą nuo bendrųjų nuotekų net ir mokant tokią didelę naftos gaudyklės kainą?

Naftos gaminiai, kaip žinome, kelia didelį pavojų gamtai. Naftos produktai, aliejai ir kitokio tipo riebalai, kuriuos išleidžia restoranai, viešbučiai, kiti komercinės paskirties pastatai gali sutrikdyti ekologines sistemas ir sukelti pavojų augalams, gyvūnams ir net žmonėms. Juk riebalai užkimsę vamzdžius gali užblokuoti nuotekų pratekėjimą ir galimai įvyktų avarija, ko pasekoje nuotekos išbėgtų tiesiai į gamtą. Taip pat ir su naftos gaudyklėmis – jei iš degalinių, stovėjimo aikštelių ar oro uostų, geležinkelių nesuriksime naftos produktų išsiliejusių – kartu su nuotekomis pateks į gamtą ir ekologinės sistemos gali sutrikti, todėl labai svarbu naudoti nuotekų valyklą ir rūpintis aplinka.

Kodėl naftos gaudyklės kaina tokia aukšta?

Naftos gaudyklės kaina priklauso nuo įrenginio kokybės ir gamintojų. Jeigu norima įsigyti aukštos kokybės gaminį, pagaminta su geromis detalėmis ir kuris laikytų ne keletą metų o keletą dešimtmečių, tuomet reikėtų rinktis tokį, kurio kaina aukštesnė ir gamintojai patikimesni ir turintys ilgesnę darbo patirtį. Naftos gaudyklės kaina yra gan didelė palyginus su įprasta nuotekų valykla, bet šis įrenginys gan specifinis, todėl ir kaina atitinkamai kita.

Kur gali būti įrengiama nuotekų valykla?

Paprastai kiekvienas miestas ar gyvenvietė turi įsirengusi nuotekų valyklą, kurioje atliekami buitinių nuotekų valymo darbai ir taip į aplinką išleidžiamas švarus ir išvalytas vanduo. Dažniausiai šis įrengimas statomas miesto pakraštyje, kad nebūtų netoli miesto centro ir gedimui nutikus, o tai reiškia galimam kvapo pasklidimui, miestas nebūtų užtvindytas ir blogas kvapas nepasklistų miesto centre. Nuotekų valyklą paprastai prižiūri specialistai, kurie stebi valomo vandens duomenis, kad jie atitiktų reikalavimus ir nustatytus standartus ir nuotekos patekusios į įrenginį būtų veiksmingai išvalomos ir nekenktų aplinkai. Na o nutikus gedimui – galėtų arba patys sureguliuoti sistemą arba kviesti įrenginio gamintojus, kurie pakonsultuotų dėl įrenginio taisymo arba atnaujinimo.

Related Posts