Kaip veikia pasiklausymo įranga?

Visi žinome, kas yra klausymosi įrenginiai, bet ar kada susimąstėte, kaip jie veikia? Šiame straipsnyje atsakysime į svarbiausius klausimus.

Žmonės naudoja tokius įrenginius norėdami išgirsti pokalbius per atstumą, kad kalbantys žmonės nežinotų, jog kažkas klauso jų asmeninio bendravimo.

Policija dažnai naudoja pasiklausymo įrenginius, kad šnipinėtų tam tikrus įtariamuosius, kurie, jos manymu, yra susiję su nusikalstama veikla. Įmonės naudoja pasiklausymo įrenginius, kad galėtų šnipinėti konkuruojančias įmones ir išgirsti konfidencialią informaciją. Tėvai taip pat naudoja šiuos gaminius, kai nori užtikrinti, kad jų vaikais tinkamai rūpintųsi auklė. Jie gali nusipirkti pasiklausymo įrenginį, kuris įrašo garsą, kad galėtų pasislėpti jį namuose ir vėliau klausytis įrašo.

Kokie pasiklausymo įrenginiai gali išgirsti pokalbį?

Kai kurie iš šių įrenginių gali leisti kam nors girdėti pokalbį iš maždaug 100 metrų, o kiti turi 300 metrų diapazoną, priklausomai nuo to, kokio tipo klausymosi įrenginys naudojamas.

Čia yra keletas skirtingų klausymosi įrenginių, kuriuos galite rasti:

  • Mobilieji telefonai – atrodo kaip mobilieji telefonai, bet neveikia kaip telefonas – veikia kaip belaidis siųstuvas ir leidžia kam nors nepastebimai šnipinėti kitus.
  • Tolimieji klausos aparatai – paraboliniai/lazeriniai mikrofono įrenginiai.
  • Maži klausymosi įrenginiai, kurie girdi per sienas – atrodo kaip mini stetoskopo mikrofonas – jungiami prie radijo imtuvo / ausinių.
  • Bioninės ausys – leidžia kam nors girdėti pokalbį 100 metrų diapazone – yra stiprintuvų, kurie sustiprina garsą.
  • Skaitmeniniai diktofonai – skaitmeniniai rašiklio formos įrašymo įrenginiai, telefono įrašymo įrenginiai, maitinami per USB, ir nešiojami balso įrašymo įrenginiai.

Kaip veikia klausymosi įrenginiai

Patys klausymosi įrenginiai yra labai maži, juose taip pat yra dar smulkesni mikrofonai. Įrenginiai yra tokie maži, kad dažniausiai jų aptikimas yra neįmanomas. Kai kurie iš šių gaminių sukurti taip, kad atrodytų kaip kasdieniai daiktai, pavyzdžiui, rašikliai, todėl šie prietaisai yra diskretiški ir lengvai montuojami bet kurioje posėdžių salėje ar namų ūkyje.

Kaip atpažinti klausymosi įrenginius?

Aptikti klausymosi įrenginius yra sudėtinga, ypač dėl to, kad technologijos ir toliau tobulėja, o šių prietaisų dydis mažėja, todėl juos sunkiau pastebėti žmogaus akimis. Jie taip pat gali būti sukurti taip, kad atrodytų kaip kasdieniai daiktai, pvz., rašikliai ir mobilieji telefonai, kad žmonės nelaikytų klausymosi prietaisų įtartinais arba nežinotų, kad jie yra biure, automobilyje ar kitur.

Related Posts