Kaip užtikrinti švarą namuose?

Namų tvarkymui nereikės skirti daug laiko, jeigu kasdien skirsite nors pusvalandį namų priežiūrai. Tvarkinga virtuve galėsit džiaugtis tik tuomet, jeigu iškart pavalgę išplausite indus ir sudėsite į indaplovę. Kiekvienas daiktas virtuvėje turi turėti savo vietą, neapkraukite virtuvės stalviršių, švarus stalas ir stalviršiai kuria tvarkos pojūtį. Virtuvės plautuvėje greitai kaupiasi maisto likučiai ir kitos apnašos, todėl kriauklę būtina valyti kiekvieną dieną, o prieš naktį ją nusausinti popieriniu rankšluosčiu.

Ką reiktų valyti nors kartą per savaitę?

Durų, spintelių rankenas rekomenduojama valyti bent kartą per savaitę, muiluotu vandeniu ir nusausinti. Ant čiaupų virtuvėjė, vonioje, ant  tualeto nuleidimo mygtuko kaupiasi muilo nešvarumo likučiai ir kalkių žymės, todėl juos pastoviai reikia valyti, taip sutaupysite laiko ir nereikės valyti įsisenėjusių dėmių. Unitazą reikalinga valyti beveik kiekvieną dieną, nes jame ir ant jo renkasi nešvarumai ir bakterijos. Dulkes nuo kietų baldų, patartina valyti kartą per savaitę, o minkštus baldus nusiurbti pritaikant  drėgną valymą. Televizoriaus, telefono pultelis yra liečiamas visų  šeimos narių, todėl reikia nepamiršti valyti drėgnom servetėlėm ir reguliariai. Daug dėmesio skirkite orkaitei, šaldytuvui, pasinaudokite tam tikromis valymo priemonėmis ir šį darbą atliksite greitai ir kokybiškai.

Valymo priemonės

Buitinė chemija plačiai naudojama namų ūkyje, be jos neapseitų nei viena tvarkytoja. Norint palaikyti virtuvėje švarą ir tvarką, būtinas kokybiškas ir pagal paskirtį naudojamas valiklis, kuris tiktų valyti: stalviršiams, indaplovei, šaldytuvui, mikrobangų krosnelei, kaitlentei ir kitiems paviršiams.

Kalkių valymas iš unitazo

Kalkių nuosėdas naikina specialūs tam skirti valikliai, kad unitazas visuomet būtų švarus ir blizgėtų, kad apsisaugotumėt nuo pelėsių ir bakterijų galima naudoti actą, supilti jį į unitazo bakelį, tuomet užtikrinsit jo švarą ir dezinfekciją. WC svarbu valyti reguliariai, tuomet išvengsite sunkiai išvalomų dėmių. Sunkiai išvalomas kalkių nuosėdas galima pašalinti švitriniu popieriumi- vidutinio grūdėtumo ir smulkių grūgų. Su vidutinio grūdėtumo popieriumi patrinkite švelniai kalkių nuosėdas, nesubraižydami dubens paviršiaus, o su smulkiu, švelnesniu popieriumi pašalinkite kalkių nuosėdų likučius.

Related Posts