Kaip pasirinkti valtį? Trumpas, tačiau detalus gidas

Iliustracija iš pexels.com

Lietuvoje vis labiau mėgstamos vandens pramogos. Dažnas tautietis savo poreikiams perka nuosavą valtį. Kadangi vandens telkinių yra gana daug – kiekvienas gali rasti jam labiausiai tinkamus pagal planuojamas pramogas. Nuo itin didelių ežerų iki karjerų, kuriuose plaukiojimas valtimis saulėlydžio metu – vienas nuostabiausių vasaros nuotykių.

Tiesa, be patirties ir žinių rasti tinkamą valtį gali būti gana sunku. Įmanoma, tačiau reikia laiko, kol bus palyginamos opcijos. Jeigu esate paieškose – šis trumpas gidas padės jums rasti nuostabiausią vasaros transporto priemonę. O tai yra valtys.

Kiek ir kur planuojate plaukti?

Valtį pirmiausia reikia rinktis pagal savo poreikius. Kiek planuojate plaukti ir kokiam tikslui ji jums reikalinga? Lietuviai dažniausiai perka pramogai, maloniam pasiplaukiojimui vandens telkinyje. Žinoma, kad valtys dažnai perkamos ir žvejybai. Dažniausiai perkantieji jau tiksliai žino – kuriuose vandens telkiniuose plauks. Pagal tai galima rinktis ir konkrečių parametrų valtis. 

Pripučiamos valtys puikus pasirinkimas tiems, kurie neplaukia kasdien, tačiau nori turėti tokią transporto priemonę. Jos kainuoja pigiau, o tuo pačiu ir tenkina daugelio poreikius. Aliuminės valtys – ilgaamžė investicija, kuri leis jums džiaugtis vandens transporto kokybe.

Valties dydis

Kitas svarbus parametras yra valties dydis. Atminkite, kad joje turi tilpti ne tik žmonės, kurie dažniausiai plauks (kiek jų bus?), tačiau ir daiktai. Žinoma, kad patogiausia, kai daiktams yra užtektinai erdvės, kai galima juos gražiai suklasifikuoti į dėžutes.

Specialistai pateikia tokias valties dydžio rekomendacijas:

  1. 2,8 – 3,3 m ilgio valtyje geriausiai jausis vos vienas žmogus. Žinoma, galima ir dviese, tačiau dažniausiai komfortas nebus didžiausias. Tokia valtis nėra didelė, tad ją labai patogu pervežti iš vienos vietos į kitą,
  2. 3,3 – 3,6 m. ilgio valtis jau labiau tinka dviem žmonėms. Jie tilps abu, o tuo pačiu galės su savimi pasiimti ir svarbiausius daiktus. Galima rinktis ir ilgesnes, kurios siekia beveik 4 metrus.
  3. 4,2 metro ilgio valtys jau puikiai tinka trims žmonėms, net ir keturiems. Kinta tik galimų su savimi pasiimti daiktų skaičius.

Valties paviršius

Renkantis valtį reikia žiūrėti – koks yra jos paviršius. Žinoma, kad saugumo sumetimais jis turi būti standus. Tai užtikrins, kad stovėjimo metu stabiliai jausitės transporto priemonėje. Deja, ne visos PVC valtys yra papildomai stiprinamos standžiu paviršiumi, tad verta domėtis šiuo parametru. 

Medžiaga iš kurios valtis pagaminta

Kokios valties Jums labiausiai reikia? Aliuminės? Jos kainuoja brangiau, tačiau labai patvarios, tarnaus ilgai ir nebus reiklios. PVC medžiagų valtys – pigesnės. Jos yra atsparios dulkėms, saulės spinduliams, taip pat tarnauja gana ilgai. Žinoma, trumpiau nei aliuminės, tačiau kainos prasme dažniausiai poreikius patenkina.

Stiliaus aspektas

Ar svarbu, kokio stiliaus valtis bus pasirenkama? Tai jau priklauso nuo Jūsų poreikių. Tiesa, atminkite, kad juodos, kad ir kaip gražiai atrodo, traukia saulę. Dėl to kaitriomis dienomis jose sėdėti gali būti gana nemalonu.

Dugno parametrai

Žiūrėkite, kokį dugną turi valtis. Galimas sulankstomas dugnas, kuris yra pagamintas iš vandeniui atsparios faneros. Jis taip pat gali būti ir pripučiamas. Dažniausiai ant pastarojo stovėti yra kur kas maloniau, tačiau jis, deja, ne toks stabilus. 

Mėgaukitės vandens malonumais su geros kokybės valtimi, kuri tarnaus jums daug metų. Netaupykite. Kaina neturėtų būti esminis arba svarbiausias aspektas, kuris padės rasti tinkamiausią vandens transporto priemonę. Prioritetas visais atvejais turi būti kokybė.

Related Posts