Kaip dirba vestuvių fotografai?

vestuvių fotografai

Vestuvių fotografai – nelengva profesija reikalaujanti kompleksinių įgūdžių

Kiekvienas mūsų, turbūt žinote, kas yra per mokslas fotografija, kiek reikalinga turėti įgūdžių ir talentų norint sugebėti profesionaliai fotografuoti vestuves. Tai yra labai specifinė niša – kuomet reikia puikiai jausti žmonių empatiją, išmanyti psichologija ir padėti jiems atsipalaiduoti. Žinoma, tai sugeba tai sugeba atlikti ne kiekvienas foto meistras. Šiandien norėsime aptarti kaip dirba vestuvių fotografai, kokie terminai norint užsakyti vestuvines nuotraukas, bei kita naudinga informacija.

Už ką mokate pinigus vestuvių fotografams:

Daugelis gali pagalvoti, jog vestuvių fotografai palaiko perdideles paslaugų kainas. Dažnas pagalvoja „Jis tik padaro nuotraukas, jas pafotošopona ir viskas”. Jeigu tai būtų tiesa, matyt kiekvienas nusipirkęs brangų, geros firmos veidrodinį fotoaparatą galėtų būti profesionalas ir teikti paslaugas. Žmonės klysta taip manydami, kol patys neįsitikina, jog turint ir naujausią foto-techniką, pagauti gerą kadrą nėra taip lengva kaip gali pasirodyti.

vestuvių fotografai
Anton Prokopov | www.fototakas.lt

Vestuvių fotografai paprastai padaro šimtus skirtingų nuotraukų vestuvių šventės metu ir tik poto jas atrenka, filtruoja. O ar galite įsivaizduoti, kiek laiko fotografai programų pagalba tvarko kiekvieną atspalvį, retušuoja kadrus netinkamus dalykus. Mes to nematome, tačiau turbūt ne veltui nuotraukų reikia laukti ir pusę metų. Tiesa?

Vestuvių fotografai turi būti kliento draugai

Nesupraskite to tiesiogiai, norime pasakyti tai, jog jaunieji fotosesijos metu turi jaustis visapusiškai atsipalaidavę, pamėtyti vieną kitą pokštą. Tai yra atskira darbo sritis, apie kurią nepagalvoja žmonės, kurie nenusimano šioje srityje. Sutiksite, jog jeigu žmogus bus susikaustęs, ir pats geriausias vestuvių fotografas nepadarys mielų kadrų. Tai yra viena iš fotografų paslapčių, kurią Jums atskleidėme.

Kada užsakyti fotografo paslaugas?

Rekomenduotina visas foto – paslaugas užsakyti kiek įmanoma anksčiau. Turite įsivertinti, jog vestuvių sezonas yra 3-4 mėnesiai, ir daugiausiai žmonių nori daryti savo šventę būtent savaitgalį. Užsakyti fotografo paslaugas reikėtų prieš metus, šiuo atveju turėtumėte daugiau pasirinkimo. Arba kitas variantas, rinktis šventės datą – darbo dieną. Tuomet fotografai laisvesni, vietos galite rasti prieš kelis mėnesiuis. Būtina žinoti, jog kuo ilgiau delsite – tuo blogiau Jums. Mokėsite arba didesnę kainą, arba tiesiog nebebus pasirinkimo tarp foto specialistų paslaugų.

Rekomenduojame rinktis patyrusius specialistus, pasiskaityti apie juos informaciją internete ir socialinėje medijoje. Tam yra sukurti facebook ir instagram profiliai.

Tekstas paruoštas ir patalpintas sesupe.lt komandos

Related Posts