Kada reikia keisti automobilio termostatą?

Šiuolaikiniuose automobiliuose termostatas naudojamas dėl gana paprastos priežasties: būtent jo dėka galima greitai sušildyti variklį iki darbinės temperatūros, o šaltuoju metų laiku į saloną gauti šilto. O svarbiausia – termostatas leidžia palaikyti pastovią variklio darbinę temperatūrą ir neleidžia jam perkaisti karštyje. Jo veikimas leidžia efektyviau naudoti degalus ir sumažina išmetamųjų dujų toksiškumą.

Kaip tai veikia

Automobilio variklio aušinimo sistemoje termostatas automatiškai atidaro ir uždaro didelę antifrizo aušinimo grandinę. Variklio įšilimo režimu antifrizą sistemos siurblys varo tik per variklio aušinimo gaubtą. Tai leidžia greitai pašildyti cilindrų bloką iki darbinės temperatūros. Tačiau toliau reikia papildomo aušinimo. Pasiekus tam tikrą temperatūrą, termostatas atveria kanalą į didelę grandinę – aušinimo skystis patenka į pagrindinį radiatorių, kuriame įrengtas papildomas didelio našumo elektrinis ventiliatorius, veikiantis keliais greičiais. Atidarydamas ir uždarydamas vožtuvą, termostatas ne tik palaiko nustatytą antifrizo temperatūrą, bet ir užtikrina elektrinės energinį efektyvumą.

Kodėl termostatas sugenda?

O dabar prie pagrindinio dalyko – gedimų. Kaip ir bet kuri kita mechaninė automobilio dalis, termostatas susidėvi ir sugenda, nes jis veikia kiekvienos kelionės metu. Galiausiai prietaisas užstringa vienoje iš padėčių – uždarytas arba atidarytas. Taip yra dėl mechanikos ir karščiui jautraus užpildo savybių praradimo. Dažnai taip pat susidėvi guminiai tarpikliai, todėl vožtuvas neužsidaro iki galo. Eksploatuoti automobilį su tokiu termostatu yra nepatogu ir netgi pavojinga varikliui. Prireikus naujo, jį galite įsigyti signeda.lt

Netiesioginiai gedimo požymiai

  • salonas įšyla per ilgą laiko tarpą arba visai neįšyla, ypač žiemą,
  • padidėjusios degalų sąnaudos.

Termostatas, įstrigęs uždarytoje padėtyje, visiškai sukelia variklio perkaitimą – tokio gedimo nepastebėti neįmanoma.

Kaip teisingai pakeisti termostatą?

  • atsukite aušinimo skysčio rezervuaro dangtelį.
  • Išleiskite antifrizą.
  • atsukite tvirtinimo varžtus, po kurių termostatą galima ištraukti.
  • nuimkite kaitinimo elemento jungtį.
  • įdėkite naują sandarinimo gumą, termostatą ir priveržkite tvirtinimo varžtus.

Dabar jūs žinote, kodėl termostatas yra viena iš svarbiausių automobilio dalių, kuri turi įtakos ne tik jūsų automobilio variklio būklei, bet ir klimatui salone. Nepamirškite karts nuo karto pažvelgti po gaubto dangčiu ir patikrinti šio nebrangaus, bet reikšmingo įrenginio veikimą.

Related Posts