Išskirtinė baldų furnitūra iš „Hettich“: tvirti stalčiai

Kartais taip jau nutinka, kad vienuose balduose prireikia itin patvaraus stalčiaus. Jis turi būti itin tvirtas, tyliai užsidaryti ir išlaikyti gana nemažą svorį. Kad stalčiai būtų patvarūs, reikalinga išskirtinė baldų furnitūra. Tokią kaip tik gamina „Hettich“ – pasaulyje žinoma furnitūros gamintoja iš Vokietijos.

„Hettich“ baldų furnitūra yra labai kokybiška, todėl daug kam gali pasirodyti pakankamai brangi. Tik kainą reiktų padalinti tiems ilgiems metams, per kuriuos nebus jokių problemų, kai šalia esančias kiniškas baldų furnitūros detales teks keisti gal net ne vieną kartą.

Bet grįžkime prie stalčiaus. Mūsų tikslas – bent 40 kilogramų išlaikantis 60 cm pločio stalčius. Šiam mini projektui reikės „Hettich“ AvanTech YOU stalčiaus rinkinuko. Rinkinuke yra visas stalčius be fasado. Ji turi būti išpjauta pagal esamą baldų dizainą ir išmatavimus. 

Esminis šio rinkinuko elementas – bėgeliai. Tai labai tyliai veikiantys, nerūdijančio plieno bėgeliai, kurie gali atlaikyti pakankamai didelį svorį. Anot gamintojo, į tokį stalčių galima įdėti apie 40 kg, o gal net 70 kg. Turint omenyje, kad stalčiaus aukštis gana nedidelis, reikia pasirengti į tokią nedidelę erdvę sutalpinti tokį svorį. Bet atsarga gėdos nedaro…

Bėgeliai yra du – kairys ir dešinys. Jie tvirtinami keliais medvaržčiais prie spintelės korpuso. Norėdami gerai juos pritvirtinti, pasinaudokite gulsčiuku, kad bėgeliai būtų pritvirtinti idealiai lygiai. Nuo to priklauso, ar stalčius pats neatsidarys ir riedės sklandžiai. Jei bėgelių galinė dalis pritvirtinta aukščiau, stalčius su tam tikru svoriu pats gali išvažiuoti. Dėl to svarbu pritvirtinti viską tiksliai taip, kaip reikia.

Kita svarbi dalis – šoneliai, nugarėlė  ir dugnas. Jie tvirtinami vienas su kitu naudojant specialius laikiklius ar stabilizatorius. Šonelių viršutinėje dalyje yra griovelis, į kurį galima tvirtinti skirtingo dizaino dekoratyvines juosteles. Tai gali būti įvairių metalo lydinių ar medienos imitacijos, suteikiančios stalčiui išskirtinį dizainą. Stalčiausfasadas tvirtinamas prie šonelių specialius laikiklius. Kam to reikia? Specialūs laikikliai reikalingi tam, kad būtų galima nesunkiai nuimti fasadą ir pakeisti jį į kitą, o taip pat norint pareguliuoti fasado aukštį, kad jis idealiai tilptų į spintelės korpusą.

Šonelių apačioje yra stalčiaus tvirtinimo prie bėgelių mechanizmas – fiksatoriai. Norint išimti stalčių, reikia vienu metu paspausti specialias svirteles ir stalčius atsiskirs nuo bėgelių. Norint pritvirtinti atgal, užtenka ištraukti iki galo bėgelius, ant jų uždėti stalčių ir pristumti iki galo, kol pasigirs trakštelėjimas. Tai fiksatoriaiįsistūmė į tvirtinimo angas. Toks stalčius yra labai stabilus, užsidarinėja labai tyliai, be to yra labai stilingas.

Kam taip viskas sudėtingai?

Priežastis labai paprasta – „Hettich“ baldų furnitūra yra pritaikyta ne tik namų vartojimui, bet ir biuro reikmėms. Jei namuose virtuvėje toks stalčius atidaromas 2-3 kartus per dieną, tai biure tiek kartų atidaromas per valandą ar net dažniau. Baldų furnitūra – ne automobilis, savo lubrikavimo sistemos neturi, todėl su laiku metalinės ar plastikinės dalys sudyla. Kad tokie stalčiai gyvuotų kuo ilgiau, reikia itin kokybiškų ir tvirtų furnitūros sprendimų. https://hetlita.lt/ svetainėje rasite daugiau informacijos apie baldų furnitūrą.

Related Posts