Investavimas į NT, arba kodėl Lietuviai taip myli nekilnojamąjį turtą?

Investavimas į NT, arba kodėl Lietuviai taip myli nekilnojamąjį turtą?

Lietuva nuo seno žinoma kaip investuotojų į nekilnojamąjį turtą šalis. Ir tai nenuostabu – esant žemoms palūkanų normoms ir mažoms kainoms ( palyginti pagal bendrą Europos miestų lygį), investavimas į nekilnojamąjį turtą visada buvo puikus būdas užsidirbti pinigų Lietuvoje.

Patirtis rodo, jog NT visada gera investicija – ir gerais, ir blogais laikais. Tiesą sakant, per 2008-2009 m. finansų krizę, kai daugelio kitų investicijų vertė krito, kartu ir nekilnojamasis turtas, tačiau po krizės jis vėl pradėjo augti. Visur yra pakylimų ir nuosmukių, tačiau vertėtų žiūrėti ilgesnį metų periodą.

Kas lemia tokią lietuvių meilę nekilnojamajam turtui? Jų yra kelios.

Pirmiausia tai mažos palūkanų normos. Jau daugelį metų vidutinė bankų paskolų palūkanų norma Lietuvoje yra itin maža, o ji augti pradėjo tik 2022 metų antroje pusėje. Dėl to skolintis pinigų nekilnojamajam turtui įsigyti yra labai patrauklu.

Antra, nuomos kainos Lietuvos miestuose yra palyginti nemažos. Tai ypač pasakytina apie sostinę Vilnių, kur nuomos kainos pastaraisiais metais nuolat augo, o šiuo metu, rašant straipsnį siekia nuo 500 eur už vieno kambario butą.

Trečia, yra daug galimybių didinti kainas. Vakarų Europos šalyse nekilnojamojo turto kainos jau daugelį metų stabiliai kyla, o Lietuvoje jos vis dar palyginti mažos. Tai reiškia, kad ateityje kainos gali stipriai augti.

Ketvirta, Lietuvos miestai yra palyginti maži ir lengvai valdomi. Dėl to lengva rasti gerą nekilnojamąjį turtą ir nuvykti į apžiūras. Be to, nusipirkus nekilnojamąjį turtą, jį lengviau valdyti.

Penkta, galima rinktis investavimo platformas ir gauti NT dalį pagal Jūsų investuojamą sumą.

Kaip veikia NT investavimo platformos?

Koncepcija paprasta. Per platformą kartu su kitais investuotojais sujungiate savo pinigus ir kartu perkate nekilnojamąjį turtą. Tuomet nekilnojamojo turto nuosavybė padalijama investuotojams, atsižvelgiant į kiekvieno investuotą sumą

Pavyzdžiui, jei investuojate 10 000 EUR į 100 000 EUR vertės nekilnojamąjį turtą, jums priklausys 10% turto. Jei turtas bus parduotas už 110 000 EUR, gausite 11 000 EUR, t. y. 10 % grąžą.

Pagrindiniai šio investavimo būdo privalumai yra tai, kad jis leidžia diversifikuoti savo portfelį ir paskirstyti riziką, taip pat sutaupyti laiko ir pinigų, skirtų apžiūroms ir valdymui. Norite sužinoti daugiau kas yra NT investavimo platformos? Spauskite nuorodą.

Related Posts