Energetinio naudingumo sertifikatas – ne tik dėl įstatymų. Kalbiname ekspertą

energinis sandarumas

 

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie ekologiją ir apie tai jog kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už pasaulyje vykstančias gamtos kataklizmas. Dalinai – taip, tad natūralu, kad tai suvokdami žmonės stengiasi gyventi tvariau su gamta ir tuo pačiu kurti tokią aplinką, kuri turi kuo mažesnį neigiamą poveikį gamtai.

Ypač daug dėmesio skiriama būsto statybai, kadangi nekilnojamojo turto kokybė bei energijos išsaugojimo kaštai lemia ir jo poveikį gamtai. Apie tai, kodėl reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas kalbamės su būstą vertinančiais specialistais.

Namo pridavimo metu – dokumentai yra būtini

Nors energetinio naudingumo sertifikatas yra dokumentas, kuris įrodo, tam tikro būsto būklę, kai aktualus namo pridavimas arba pardavimas, tačiau reikia nepamiršti, kad jis tuo pačiu padeda būsto pirkėjui, pavyzdžiui, kur kas paprasčiau įvertinti turtą, kurį perka.

Sertifikate ne tik parašoma raidė, kuri apibrėžia būsto energetinę vertę. Tai dokumentas, kuris padeda kur kas paprasčiau įvertinti – kiek Jums kainuos būsto išlaikymas. Šalyje, kur šildyti namus reikia 9 mėnesius per metus, žinoma, norisi energetiškai efektyvaus būsto“,- pasakoja ekspertas.

Žinoma, naudingumą lemia sandarumas, kuris remiasi į daugelį būste esančių rodiklių.

Naujiems namams – kitoms taisyklės

Žinoma, energetinis naudingumo vertinimas atliekamas ne tik naujuose namuose, kurie turi būti priduodami. Taip pat ir senuose, kai pavyzdžiui, reikalingas jo pardavimas.

Tik šiuo atveju tai yra oficialus dokumentas, kuris padeda pirkėjui tiksliau įsivertinti būstą ir galbūt bankui nuspręsti – ar jis nori kredituoti tokį NT. O naujos, A++ klasės tipo namams nuo 2020-ųjų metų reikalingas įvertinimas, kad jie atitinka keliamus reikalavimus.

Tai yra tokie, kurie ne tik skirti gerai žmogaus gyvenimo kokybei, tačiau taip pat ir draugiški aplinkai, tai yra, veltui išleidžia mažą kiekį energijos.

Svarbiausia rasti gerus vertintojus, kurie ne tik atliktų darbus, tačiau ir užtikrintų greitį bei tikslumą. „Deja, yra sukčių, kurie teigia, kad gali parduoti sertifikatus net ir tokiu atveju, kai būstas neatitinka tam tikros klasės. Tokie „dokumentai“ niekaip netiks Registrų centrui, tad neverta net bandyti išlaidauti“,- priduria specialistas.

Related Posts