Emocijų centras: psichologinė pagalba įvairiais klausimais

Kartais gyvenime visi susiduriame su problemomis, kurios mums patiems atrodo sunkiai išsprendžiamos ar išgyvenamos. Emocijų centras – tai vieta, kuri padeda su visu tuo susitvarkyti ramiai, protingai ir išgyventi net sunkiausius gyvenimo momentus. Dauguma psichologinių sutrikimų atsiranda būtent dėl įvairių gyvenimo traumų, tad svarbu tas traumas atkapstyti, jas suprasti ir išmokti su jomis susitvarkyti. Nors kiekvienas esame skirtingas, Emocijų centras užtikrina, kad dažnai susiduriame su panašiomis problemomis. Tačiau jas išspręsti kiekvienam tinka skirtingi būdai. Tad kokios būna dažniausios problemomis ir kas gali padėti?

Išsiskyrimas su mylimu žmogumi

Emocijų centras dažnai sulaukia žmonių, kurie patiria išsiskyrimo skausmus. Nors to priežastys gali būti labai įvairios, dažnai jausmas išlieka tas pats – skausmas, liūdesys, motyvacijos praradimas ir kiti. Kaip su tuo tvarkytis galima rasti daugybę skirtingų būdų internete, tačiau Emocijų centras pataria, atrasti sau tinkamus būdus. Kokie jie gali būti?

Visų pirma skausmą reikia mokėti išjausti ir išsakyti. Emocijų laikymas savyje nėra naudingas nei psichologiškai, nei fiziškai, o ilgalaikiui gali suformuoti ir netinkamus įpročius ar traumas. Jeigu pasikalbėti nėra su kuo, šiuo atveju gelbėja psichologas.

Kitas būdas palengvinti išsiskyrimą yra išrašyti savo mintis. Rašymas – tai savotiška terapija, kurios metu mūsų jausmai pavirsta žodžiais ant popieriaus. Jų išrašymas prilygsta išsikalbėjimui. Emocijų centras siūlo nevaržyti savęs ir savo minčių, nebandykite parašyti gražaus ar taisyklingo teksto, svarbu užrašyti taip, kaip jaučiatės.

Turbūt dažniausias patarimas išsiskyrimo atveju yra nukreipti mintis kažkur kitur. O geriausiai į save. Tam labai padeda nauji pomėgiai, kuriuos ilgai delsėte išbandyti, ar senų pomėgių atradimas iš naujo. 

Kita dažna problema, su kuria ateina žmonės į Emocijų Centrą – stresas darbe

Stresas darbe yra normalu – juk kiekvienas norime pasirodyti geriausiai, atlikti užduotis teisingai ir būti pripažintiems. Tačiau ne visuomet tai yra sveikas stresas. Emocijų centras dažnai kalbasi su žmonėmis, kuriems stresas darbe yra per didelis ir sukelia net fizinius sutrikimus. Kaip Emocijų centras gali padėti?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti nuo ko šis stresas kyla. Ar tai yra aplinkos spaudimas, ar vidiniai reikalavimai iš savęs. Dažnai net to nesuprasdami žmonės iš savęs reikalauja per daug ir visą save atiduoda tik darbui. Tačiau užmiršti ir savo poreikius yra labai negerai mūsų psichologinei savijautai. Norint jaustis gerai Emocijų centras pataria išmokti nusistatyti ribas sau ir kitiems, kad per dideli reikalavimai nesukeltų per daug sunkumų.

Kai yra bandoma susitvarkyti su stresu darbe, dažnai iškyla kita problema – pripažinimo negavimas. Emocijų centras dažnai sulaukia žmonių, kurie pasąmoniškai susiduria su šia problema, kartais to net nesuprasdami. O pripažinimo reikia mums visiems. Kaip jo gauti? Būtent čia metodai išsiskiria ir tik išsiaiškinus viską detaliau Emocijų centras gali padėti. 

Kada jau reikia kreiptis į psichologą?

Tiksliai nustatyti, kada jau reikia kreiptis į psichologą, ne visada galima. Kartais žmogus pats pajunta, kad kažkas yra ne taip, tačiau pasitaiko atveju kai atsiranda psichosomatiniai skausmai ar kitos fizinės mūsų jausmų išraiškos. Emocijų centras priima kiekvieną, kuris nori pasijusti geriau.

Related Posts