Echoskopas – pagalba vidaus organus pamatyti realiu laiku

Norint greitai ir realiu laiku pamatyti vidaus organų problemas, tam puikiai gali pagelbėti echoskopas. Jo pagalba galima pamatyti įvairių organų pakitimus ir kitas įvairias problemas. Tai puikus variantas tiems žmonėms, kurių organizmui negalima naudoti kenksmingos spinduliuotės, norint atlikti tam tikrus tyrimus, tad šis prietaisas yra puiki alternatyva. Ja gali naudotis tiek maži kūdikiai, tiek ir senyvo amžiaus žmonės. Echoskopinis tyrimas gali padėti greitai ir efektyviai nustatyti įvairias ligas, kurių negalima apčiuopti ar matyti plika akimi.

Ką galima ištirti echoskopu?

Echoskopo pagalba galima patikrinti šiuos žmogaus organus:

 1. Pilvo organus;
 2. Kojų venas;
 3. Krūtis;
 4. Širdį;
 5. Kaklo kraujagysles;
 6. Skydliaukę;
 7. Prostatą;
 8. Šlapimo pūslę;
 9. Inkstus;
 10. Sąnarius.

Kaip matome, daugelį kūno vietų galima pamatyti echoskopo pagalba, kuris parodo visą vaizdą dabartiniu momentu ir greitai galima nustatyti atsiradusias ligas ir imtis reikiamų priemonių, kurios reikalingos gydymui. Echoskopo pliusas tas, kad vaizdą galima pamatyti dabartiniu momentu ir rezultatų nereikia laukti kelias valandas ar dienas.

Echoskopo privalumai

Atliekant tyrimus šia priemone galima pastebėti nemažai pliusų, vienas iš jų yra tas, kad palyginus su kitais tyrimais jis atliekamas gan greitai. Visas procesas trunka iki penkių minučių. Aišku, jei reikalingas nuodugnesnė apžiūra, gali užtrukti ir ilgiau, bet tai būna labai retais atvejais. Kitas pliusas tas, kad ši procedūra yra visiškai neskausminga. Echoskopo galvutės pagalba yra važinėjama per kūno vietą, kurią reikia pamatyti. Jos metu galima pajusti nemalonų šaltį, kuris būna nuo specialaus skysčio ir šiek tiek gali būti juntamas diskomfortas, jei echoskopo galvutė yra smarkiau paspaudžiama į odą. Bet tikrai visa tai yra ištveriama ir neverta nerimauti, jei artėja apžiūros diena. Kitas privalumas, kurį galima įžvelgti, yra gana veiksminga procedūra tiriant minkštuosius kūno audinius ir juos matant realiu laiku. Tai puikiai parodo atsiradusią bėda realiu laiku. Ir paskutinis privalumas tas, jos procedūra yra visiškai nekenksminga organizmui, nes nespinduliuoja žmogui kenksmingos spinduliuotės.

Kaip elgtis prieš atliekant echoskopijos tyrimą?

Priklausomai nuo vietos, kuri bus tiriama reikia laikytis tam tikrų nurodymų. Dažniausiai tiriamas vietas echoskopu aprašysime išsamiau, ką reikėtų daryti prieš jį:

 1. Ginekologinė echoskopija. Tyrimo metu patartina, kad šlapimo pūslė būtų pilna, todėl likus gerai valandai iki tyrimo reikėtų vartoti daugiau skysčių ir nesišlapinti.
 2. Prostatos echoskopija. Prieš šį tyrimą taip pat rekomenduojama, kad šlapimo pūslė būtų pilna, todėl reikėtų gerti daugiau skysčių ir nesišlapinti.
 3. Inkstų ar šlapimo pūslės echoskopija. Analogiškas variantas kaip ir pirmieji du atvejai. Šlapimo pūslė turėtų būti pilna.
 4. Pilvo organų echoskopija. Prieš tyrimą bent jau apie 5 val nereikėtų valgyti. O iš vakaro nereikėtų vartoti produktų, kurie skatina pilvo pūtimą.

 

 

 

 

Related Posts