Alkoholizmo gydymas kodavimu: ką apie tai turime žinoti?

Alkoholizmas yra liga, kurią sukelia nuolatinis alkoholio vartojimas. Alkoholis sukelia įvairias nepageidaujamas fizines ir psichologines pasekmes žmogui. Kodavimas yra gydymo metodas, kurio tikslas – atsisakyti alkoholio vartojimo visam laikui.

Kodavimas – tai gydymo metodas, kurio pagrindą sudaro specialių vaistų vartojimas. Šie vaistai blokuoja alkoholio poveikį smegenyse, dėl to žmogus jaučia mažesnį norą gerti alkoholį. Be to, kodavimas padeda sumažinti nerimą ir panikos priepuolius, kuriuos sukelia abstinencijos sindromas – tai būklė, kuriai būdingas stiprus nerimas, galvos skausmas, pykinimas ir kt.

Ypač veiksmingas gydymo būdas

Kodavimo metodo veiksmingumą lemia daugelis veiksnių: individualūs ypatumai (pavyzdžiui, liga sunkumo laipsnis), gydymo kokybė, sistema ir t.t. Tačiau svarbiausias veiksnys yra paciento motyvacija atsikratyti alkoholio vartojimo. Jei žmogus nesiims gydymosi atsakingai ir nepasispręs visam laikui atsisakyti alkoholio, jis greitai sugrįš prie senų įpročių.

Kodavimas – tai gana sudėtingas ir ilgas procesas, todėl pacientui reikia stiprios motyvacijos. Gydymo metu žmogus turi kasdien lankyti gydytoją, vartoti specialius vaistus ir laikytis griežtos dietos. Be to, gydymo metu žmogus turi susidurti su savo problemomis, kurios sukėlė alkoholizmą. Tai gali būti labai sunku, tačiau tik tokiu būdu galima išgydyti ligą visam laikui.

Kiti svarbūs dalykai apie alkoholizmo gydymą:

1. Alkoholizmo gydymas turi būti atliekamas specializuotose ligoninėse ar klinikose, kuriose dirba patyrę gydytojai.

2. Gydymo metu svarbu laikytis visų gydytojo rekomendacijų.

3. Gydantis alkoholikas negali vartoti alkoholinių gėrimų nepriklausomai nuo to, ar tai bus maža dozė, ar daugiau. Tai gali sulėtinti gydymo eigą arba sukelti komplikacijų.

4. Kodavimas nėra panacėja, todėl po gydymo svarbu stebėti savo sveikatą ir vengti alkoholio.

Ar galima papildomai padėti kovoti su alkoholizmu?

Jei žmogus nori atsikratyti alkoholio vartojimo, jo artimieji turi padėti jam siekti tikslo. Tai ypač svarbu tada, kai žmogus pradeda gydymosi procesą. Artimi žmonės turi daryti įtaką jo motyvacijai, palaikyti ir padrąsinimu. Dažnu atveju žmogus gali suklupti ir vėl grįžti prie senų įpročių, todėl artimieji turi būti atidesni jo būklei. Jei pastebėsite, kad žmogus vėl pradėjo vartoti alkoholį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei esate iš Vilniaus apylinkiu galite kreiptis pagalbos nuorodoje:  kodavimas nuo alkoholio Vilnius

Related Posts


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/itrket/domains/sesupe.lt/public_html/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/itrket/domains/sesupe.lt/public_html/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19