Akmens masės plytelės virtuvėje – gamtos grožis ant sienų ir grindų

Akmens masės plytelės virtuvėje – gamtos grožis ant sienų ir grindų

Natūralus akmuo – tai ideali medžiaga virtuvės grindims ir sienoms apdailinti. Dėl savo estetinių ir funkcinių savybių jis yra labai įdomi alternatyva įprastai naudojamoms plytelėms ir plastikui. Juolab kad natūralaus akmens kainos šiuo metu yra labai nedidelės. Tačiau svarbiausia yra tai, kad akmuo, kaip gamtos kūrinys, priešingai nei pramoniniu būdu pagamintos medžiagos, yra unikalus ir kiekvienam interjerui suteikia išskirtinio, originalaus žavesio.

Dauguma akmenų puikiai tinka grindims. Kietas, vandeniui ir rūgštims atsparus granitas gali drąsiai konkuruoti su porcelianine keramika.

Sugrįžimas prie klasikos

Šiuo metu taip pat madingi yra marmuras ir skalūnas. Marmuras – tai grįžimas prie klasikos. Kadaise siejamas tik su rūmais, dabar jis vėl tapo populiarus, nes dėl importo jo kainos nėra didelės, o pasirinkimas didėja. Dizaineriai ypač mėgsta baltus ir juodus didelių matmenų (pvz., 60×60 cm ar daugiau) marmurus, kuriuos sudėjus yra sukuriamas vientiso paviršiaus efektas.

Žinoma, vis dar populiarus yra smėlio atspalvių marmuras, tačiau nepamirškime, kad marmuro spalvinė gama yra didžiulė ir nesunku rasti raudonų, žalių, auksinių, pilkų, rudų ir t. t. marmuro atspalvių. Marmurą šiek tiek sunkiau prižiūrėti nei granitą, nes jis nemėgsta rūgščių (įskaitant maistines) ir agresyvių cheminių medžiagų (chloro), tačiau jis gražiai sensta ir, priešingai nei akmens masės plyteles – jį galima lengvai grąžinti į pradinę išvaizdą perpoliruojant. Kaip ir visus akmenis, įskilusius, subraižytus ar net įtrūkusius marmurus galima veiksmingai sutaisyti specialiais klijais ir dervomis.

Virtuvei puikiai tinka ir natūralios akmens masės plytelių mozaikos, ypač marmuro, travertino, šiferio, onikso ir net perlamutro. Akmens mozaikos, taip pat vientisos marmuro ar skalūno plokštės gali būti labai gera alternatyva iki šiol populiariam travertinui, kuris džiugina akį taip mėgstamo smėlio atspalviais. Tačiau reikia nepamiršti, kad travertinas – tai akyta uoliena.

Laikui bėgant poras užpildantis travertino glaistas arba derva gali tapti juodi arba supeliję. Tai nereiškia, kad travertinas visiškai netinka virtuvėms, tiesiog jų priežiūra yra sudėtingesnė, juolab kad dabar galima įsigyti ne tik gerai žinomo smėlio spalvos, bet ir gražaus aukso bei raudonos spalvos travertino. Jei pageidaujate dar poringesnės medžiagos nei travertinas, galite rinktis itin originalų lavos akmens plyteles, kurio skylutės yra panašios į sūrio.

Related Posts